Ole Gunnar Solskjaer ka sugjeruar që Jesse Lingard ka ende një të ardhme afatgjatë në Manchester United.

Lingard është në prag të largimit nga United për West Ham si huazim për pjesën tjetër të sezonit. Ai nuk është paraqitur aspak në Premier League këtë sezon.

Prandaj, një largim i huasë mund ta ndihmojë atë të kthehet në rrugën e duhur. Dhe me West Ham që përfundoi nënshkrimin e përhershëm të Said Benrahma për të liruar një hapësirë ​​huazimi në skuadrën e tyre, të gjitha shenjat tregojnë për një transferim në Londër.

Tani, Solskjaer ka konfirmuar se Lingard do të nënshkruajë me West Ham para fundit të afatit kalimtar.

Menaxheri i United gjithashtu lëshoi ​​azhurnime për dy lojtarë të tjerë të lidhur me një largim këtë muaj: Marcos Rojo dhe Sergio Romero.

Solskjaer tha: “Ka të ngjarë që marrëveshja e huasë me Jesse po kalon, me gjasë që Marcos të kthehet në Argjentinë – pak dokumente të mbetura për të bërë. Sergio, nuk kam dëgjuar asgjë nga atje. ”

Ndërsa e ardhmja e menjëhershme e Lingard do të jetë larg Old Trafford, Solskjaer këmbëngul se ka ende një vend për të sezonin e ardhshëm.

Ai shtoi: “Ne duam që Jesse të kthehet këtu i rivitalizuar duke provuar veten në West Ham.

“Ai ka qenë i pafat me ne. Unë thjesht dua që ai të shkojë atje dhe të kënaqet me veten “.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Solskjaer duke mësuar nga disfata

Lingard do të shpresojë të ringjallë karrierën e tij, ndërsa klubi i tij prindëror kërkon të ringjallë fatin e tyre pas një pengese të vogël.

I përfshirë plotësisht në garën për titull këtë vit, Djajtë e Kuq pësuan një humbje tronditëse ndaj klubit në fund të Sheffield United në ndeshjen e tyre të fundit. Solskjaer tha se ata kanë parë atë që shkoi keq dhe nuk do të shqetësohen shumë për këtë.

Ai shpjegoi: “Ju i analizoni lojrat si normale. Hasshtë bërë shumë sepse ishte në krye me fundin, por kjo është Premier League.

“Sigurisht që jemi të zhgënjyer, por kur nuk e godit nivelin tënd, kërkon një lojë të vështirë.

“Ju kurrë nuk doni të humbni një lojë për të mësuar prej saj, ne kemi qenë të shkëlqyeshëm.

“Por është ai lloj sezoni. Ne nuk e prisnim ta përfundonim atë të pamposhtur, por dëshironim.

“Ne gjithmonë jemi kthyer pas humbjeve. Përveç Arsenalit dhe më pas Basaksehir. ”

LEXO MË SHUMË: Solskjaer informoi se ishte ‘i zemëruar’ në moment që la Sheff Utd duke thënë ‘wow’

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu