Ole Gunnar Solskjaer u zotua se Manchester United dëshiron të shkojë një hap më tej sesa vitin e kaluar në Europa League këtë sezon.

Një fitore e përgjithshme 4-0 ndaj Real Sociedad ka konfirmuar vendin e United në Raundin e 16, pavarësisht një ndeshje të dytë pa gola.

Të bashkuar arriti në gjysmë-finale të konkursit sezonin e kaluar, por siç është bërë trend nën Solskjaer, humbi shansin e tyre për të arritur në finale.

Ambiciet e tyre janë të larta përsëri këtë sezon, dhe ndërsa ata presin të zbulojnë kundërshtarin e tyre për 16 të Fundit, Solskjaer e bëri të qartë këtë.

I tha ai BT Sport: “Ju i mbani mend disfatat më shumë sesa fitoret.

“Për të marrë gjysmëfinalet në çdo konkurs, ju jeni kaq afër. Ne kemi pasur tre prej tyre, kemi humbur një, kështu që ky grup e di se si ndihet, dhe natyrisht ata duan të shkojnë më tej. ”

Solskjaer beson se harmonia e tyre e skuadrës mund të jetë përbërësi thelbësor për të ndihmuar United të marrë atë hap tjetër.

Ai tha për atmosferën e tyre: “Ne jemi një grup që jemi shumë të ngushtë së bashku. Ju hyni, punoni çdo ditë, keni disa pengesa dhe goditje.

“Ne duam të shkojmë më tej, por kur të keni dështuar para se të doni të bëni më mirë. Kultura po përmirësohet me të vërtetë dhe ne kemi disa lojtarë fantastikë dhe trajnerë fantastikë. ”

Para se të mendojnë për fazat e fundit të Europa League, United ka një pjesë të zënë të sezonit për të lundruar.

Solskjaer këmbëngul se ata do të kalojnë në një shtrirje të fortë me besim dhe e di që magjia mund të ndihmojë në formësimin e sezonit të tyre.

“Tani deri në pushimin ndërkombëtar, mendoj se kemi gjashtë ose shtatë ndeshje. Ne kemi Chelsea, Leicester dhe West Ham, të gjitha ndeshjet e rëndësishme.

“Kështu që këto tre javë tani do të jenë masive për ne. Por besimi është i mirë dhe shpresojmë se do të marrim disa lojtarë përsëri. ”

Solskjaer jep platformën Shoretire

Shola Shoretire Manchester United

Ndeshja e dytë kundër La Real i dha Solskjaer mundësinë për të dërguar Shola Shoretire për debutimin e tij në Old Trafford.

Akademia 17-vjeçare e diplomuar u bë lojtari më i ri i United ndonjëherë në një lojë evropiane si rezultat.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Solskjaer tha për Shoretire: “Shola ka disa aftësi, ai do të bëjë një lojtar shumë të mirë këtu.

“Ashtë një platformë sonte, vetëm 15 minuta, por është diçka për të mbajtur mend për të në Old Trafford.

“Ndoshta ai do ta kishte shijuar më shumë me fansat sepse ata ju japin kaq shumë energji. Por jam i sigurt që të gjithë fansat do ta shohin së shpejti. ”

LEXO MË SHUMË: Rashford dërgon mesazhe mbi mësimin ‘e rëndësishëm’ për Shoretire

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu