Ish sulmuesi i Hammers përshëndeti ndikimin e Çekut, duke pretenduar se ai ka qenë edhe më i mirë se hajmali i Djajve të Kuq

Tomas Soucek ka qenë një nënshkrim më i mirë për West Ham sesa Bruno Fernandes ka qenë për Manchester United, sipas ish-yllit të Hammers Carlton Cole.

Ndërsa Fernandes ka fituar vlerësime të shkëlqyera që kur mbërriti në Premier League janarin e kaluar nga Sporting CP, Soucek ka qenë mjaft më pak i festuar pas një lëvizje nga Sparta Prague në të njëjtën kohë.

Cole argumenton, megjithatë, se paund për paund, çeki prej 19 milion £ (24 milion dollarë) ka qenë lojtari superior.

“Ai ka qenë i jashtëzakonshëm këtë sezon. Për mua, ai padyshim është nënshkrimi i ndonjë klubi deri më tani këtë sezon nga çdo klub, kile për kile, “tha ai në Sky Sports i mesfushorit, i cili ka shënuar shtatë gola këtë term.

“Ju flisni për Bruno Fernandes që ka kaq ndikim [at] Njeriu Utd por për mua, kile për kile, ai ka qenë edhe më i mirë se Fernandes.

“Ai ka qenë kudo. sa herë që është në atë fushë ai krijon besim për çdo lojtar të West Ham dhe çdo person të West Ham të lidhur me klubin.

“Unë nuk prisja të kisha një mesfushor golashënues në West Ham dhe ai sapo erdhi dhe bëri punën. Ai ka qenë i pabesueshëm dhe të gjithë kanë marrë besim nga shfaqjet e tij deri më tani.

“Ai ka qenë i jashtëzakonshëm dhe kur ke një lojtar të tillë në ekipin tënd, veçanërisht si forcë lëvizëse në mesfushë, ai ka mundësinë të shënojë me golat dhe me Declan Rice përreth tij, kjo e hapi lojën edhe për të. ”

Ndërkohë, ish-mesfushori i Liverpool, Jamie Redknapp krahasoi ndikimin e mesfushorit me atë të Marouane Fellaini në Everton nën shefin aktual të Hammers.

“Ai ka qenë Fellaini për ta. David Moyes gjithmonë i pëlqente që mesfushori i madh të vinte në kuti, të shënonte gola, ”tha Redknapp.

Edhe pse West Ham humbi nga Liverpool të Dielën, skuadra londineze po tejkalon pritjet para-sezonale dhe aktualisht janë sfiduese për një vend evropian.

Ata janë të pestët në Premier League, vetëm katër pikë më pak se Leicester i vendit të katërt.

Dalja e tyre e ardhshme do të vijë kundër Aston Villa në Villa Park më 3 Shkurt, e ndjekur nga një udhëtim në Fulham të Shtunën tjetër.

Soucek mund të ketë një mundësi për tu ndeshur kundër Fernandes ndërsa West Ham takohet me Manchester United në aksionin e Kupës FA në 9 Shkurt.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu