Graeme Souness u trondit nga Hakim Ziyech për një moment në humbjen 3-1 të Chelsea ndaj Manchester City.

Forma e dobët e Chelsea e fundit vazhdoi ndërsa u vu në shpatë nga një prej rivalëve të tyre për titullin në Stamford Bridge.

Blutë pësuan tre gola në pjesën e parë për t’i dhënë vetes një mal për t’u ngjitur. Dhe qëllimi i fundit theksoi një aspekt që Frank Lampard duhet të shqetësohej, sipas Souness.

Sky Sports eksperti kritikoi Ziyech për mos ndjekjen pasi goditja e tij e lirë çoi në një sulm kundër nga i cili Kevin De Bruyne shënoi.

Souness tha: “Vetëm shiko Ziyech. Ai endet brenda, shikojeni!

“Lojtarët e mëdhenj nuk veprojnë kështu. Ai ka nevojë të vrapojë shpejt sa më shpejt që të mundet.

“Ata nuk qëndrojnë dhe e shikojnë ndeshjen kështu. ‘Nuk është problemi im, është problemi i dikujt tjetër’.

“Unë nuk jam duke thënë se ai do të garojë përsëri dhe të bëjë ndryshimin, por ai duhet të kthehet. Kevin De Bruyne e ka ndjekur atë, ai ende dëshiron të jetë pjesë e tij.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Lampard duhet të adresojë çështjen

Souness vazhdoi duke i kërkuar menaxherit Lampard të zgjidhte çështjen në stërvitje, duke lënë të kuptohet se tregon ndryshimin midis ligës që Ziyech po luante në sezonin e kaluar në krahasim me këtë vit.

Ish-mesfushori i Liverpool shtoi: “Unë jam i sigurt kur Frank shikon se ai do t’ia tregojë Ziyech se ai thjesht nuk mund ta bëjë këtë.

“Ai nuk u shqetësua. Ai nuk i bëri bazat, ai bën sikur rrëshqet. Çfarë thotë kjo për mua si lojtar?

“Unë nuk jam duke thënë se ai do të kishte parandaluar golin, por ju kurrë nuk e dini. Kjo duhet të ndodhë gjatë trajnimit dhe si menaxher duhet ta tregoni.

“Në ekipet e duhura, kjo nuk ndodh kurrë. Tani jemi në janar, ai ka qenë që nga vera. Kjo nuk mund të ndodhë në ligat e mëdha ”.

LEXO MË SHUMË: Lampard ‘nën kërcënim serioz’ për marrjen e Chelsea-it

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu