Manchester United ka shkurtuar huazimin sezonale të starletës Tahith Chong në veshjen gjermane Werder Bremen, kështu që anësori mund të kalojë pjesën tjetër të fushatës në Club Brugge në Belgjikë.

I riu Hollandez nuk ka gëzuar një magji veçanërisht të suksesshme në Bundesliga, duke bërë vetëm 13 paraqitje në kampionat dhe duke plotësuar 90 minuta të plota në vetëm një rast.

Marcus Ingvartsen, Tahith Chong
Chong është larguar nga Werder Bremen pasi i mungoi mundësia e ekipit të parë | Cathrin Mueller / Getty Images

Ai ishte një zëvendësues i papërdorur në barazimin 1-1 të Werder Bremen me Schalke të Shtunën – siç ishte në tre daljet e tyre të mëparshme – kështu që Djajtë e Kuq kanë vendosur të tërheqin marrëveshjen.

Njeriu Utd konfirmuar se ata kanë përfunduar huazimin e Chong me palën gjermane dhe kanë negociuar menjëherë një lëvizje në Club Brugge, e cila u njoftua të Shtunën në mbrëmje.

Dhe anësori i krahut i dha lamtumirën Werder Bremen më tutje Cicëroj, duke deklaruar se ai mësoi shumë gjatë kohës së tij atje, dhe duke uruar ish-shokët dhe stafin e tij të mirë në udhëtimin e tyre.

“Ishte kënaqësi të përfaqësoja këtë klub [Werder] për muajt e fundit, “shkroi ai.

“Edhe pse nuk ishte e gjatë, unë mësova shumë dhe largohem nga klubi me disa kujtime dhe miqësi të shkëlqyera. Fat i mirë për pjesën tjetër të sezonit.”

Si lojtari ashtu edhe klubi i tij prindëror do të shpresojnë të shohin disa përparime të mëdha gjatë muajve të ardhshëm, pasi ai nënshkroi një kontratë të re në Mars 2020 për të lidhur të ardhmen e tij me Old Trafford.

21-vjeçari vendosi letër në një kontratë të re që do ta bëjë atë një Njeriu Utd lojtar deri në fund të qershorit 2022, megjithëse ekziston gjithashtu mundësia për të zgjatur marrëveshjen për një vit tjetër.

Chong është ndjekur shpesh nga disa gjigantë të Evropës, me anën italiane Inter me sa duket afër rrëmbimit të Djallit të Kuq vitin e kaluar, para se ai përfundimisht të vendoste të qëndronte në Manchester.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu