Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez tani beson se Premier League do të jetë destinacioni i tij ideal, i ardhshëm, sipas një raporti.

Martinez ka performuar mirë që nga bashkimi me Interin në 2018. Sulmuesi ka shënuar 43 gola në 116 ndeshje për ta, duke shtuar gjithashtu 16 asistime.

Ai ka kohë që lidhet me një largim nga San Siro. Barcelona ishte preferenca e tij më parë, por ka pasur interes të Premier League për të për një kohë të gjatë.

Kohët e fundit, u duk sikur Martinez do të ishte në prag të nënshkrimit të një kontrate të re me Interin. Sidoqoftë, duket se e ardhmja e tij është ende në pikëpyetje.

Sipas Don Balon, Martinez ende nuk do të angazhohet për kushtet e reja në ofertë sepse ai po vlerëson një lëvizje në Angli në të ardhmen.

Manchester United dhe Manchester City janë të dy të interesuar për sulmuesin. Një raport përsëri në tetor pretendoi se United madje e kishte vendosur atë mbi Erling Haaland në listën e tyre të ngushtë të sulmuesve.

Tani, Don Balon pretendojnë se Martinez do të kushtonte më shumë se 70 milion €. Ky mund të jetë një çmim i arsyeshëm për një nga sulmuesit më të mirë në Serie A.

Të dy United dhe City gjithashtu do të jenë në gjendje t’i ofrojnë paga më të mira sesa ato që fiton me Interin. Sidoqoftë, paratë nuk janë faktori vendimtar për argjentinasin, por garanton kohën e rregullt të lojës.

Me sa duket, kjo do të ishte në ofertë nëse ndonjë klub do të ishte i gatshëm të shpenzonte kaq shumë para për një lojtar.

City ka nevojë për një pasardhës të Sergio Aguero, kontrata e të cilit skadon në fund të sezonit. Martinez ka tipare të ngjashme me bashkatdhetarin e tij, kështu që mund të jetë një trashëgimtar natyral.

United po kërkon gjithashtu një pasardhës afatgjatë të një sulmuesi të Amerikës së Jugut. Ndërkombëtar i Uruguait Edinson Cavani ka bërë mjaft mirë që nga ardhja e tij, por një opsion më i ri do të jetë i nevojshëm në një moment.

Me të dy ekipet në gjendje të përballojnë Martinez, mund të ketë një rivalitet në Manchester për nënshkrimin e tij.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Një tjetër yll i Serie A në rrugën për në Mançester?

Ndërkohë, një raport tjetër sugjeron që një lojtar nga rivalët e Interit AC Milan gjithashtu mund të përfundojë në Manchester.

Hakan Calhanoglu është njeriu në fjalë, me mesfushorin jashtë kontratës në fund të sezonit.

Ai ka qenë prej kohësh i lidhur me United dhe ndërsa dyshimet për gatishmërinë e tij për t’u regjistruar në Milan vazhdojnë, ekziston një besim se ekipi i Premier League po punon në prapavijë.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu