Një palë fitues të Ligës së Kampionëve janë spekuluar si lojtarë të mundshëm nëse Liverpool do të veprojë në interes të tyre në sensacionin e Leeds Raphinha.

Liverpool janë në mes të magji më e vështirë e mandatit menaxherial të Jurgen Klopp.

Pavarësisht se kaloi në epërsi me një gol të shkëlqyer të punuar kundër Leicester, a së shpejti pasoi shembja e përmasave epike.

Një humbje 3-1 në fund të fundit u materializua – disfata e tyre e tretë radhazi në Premier League.

Çështjet në pjesën e pasme kanë bërë titujt kryesorë, por problemet në të tretën e fundit kanë qenë gjithashtu të pranishme.

Liverpoolit i ka munguar avantazhi i tyre i zakonshëm në fund të biznesit pavarësisht se shpesh mburren me një shumicë dërrmuese të zotërimit.

Një mënyrë e sigurt për të rregulluar situatën është përmes dritares së transferimit. Leeds anësor Raphinha ka goditur tokën në Angli, dhe Liverpool ka marrë shënim siç duhet.

Ndërsa Reds përballen me një luftë për të siguruar pasuritë e futbollit të Champions League, megjithatë, paratë në verë mund të jenë të pakta.

Si i tillë, Daily Express raportoni se një marrëveshje para-plus-lojtar mund të jetë një mundësi.

Shitja shënon pesë lojtarë që mund të përfshihen në një marrëveshje të tillë, me listën e kryesuar nga një palë fituese të Ligës së Kampionëve.

Divock Origi dhe Xherdan Shaqiri të dy kanë shkruar emrin e tyre në folklorin e Liverpoolit, por u është dashur të pranojnë rolet e pjesëve të parakohshme.

Leeds u raportua të jetë paditës i mundshëm për Origi në verën para blerjes së Spanjollit Rodrigo. Për më tepër, spekulimet mbi një sulm të janarit vazhduan të vrumbullohen.

Lista është përmbledhur nga playmaker Harry Wilson, Sheyi Ojo dhe Marko Grujic. Por aftësia e Shaqiri dhe Origi për të qenë një zëvendësim si-për-si do t’i përcaktojë ata si përshtatjet më të mira nëse një marrëveshje do të materializohej.

Strategjia e rrezikshme e Liverpool mund të kushtojë miliona

Ndërkohë, situata e ‘komplikuar’ e kontratës së Georginio Wijnaldum mund të bëhet “e rrezikshme” nëse Liverpool e humb atë për asgjë, sipas gazetarit Fabrizio Romano.

Wijnaldum, 30, do të jetë jashtë kontratës në fund të sezonit. Të Kuqtë duan që ai të qëndrojë pas kontributit të tij yjor në suksesin e tyre të fundit.

Reprezentuesi Hollandez u bashkua me Liverpool nga Newcastle United në verën e vitit 2016. Rrallë i dëmtuar, ai ka bërë 218 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 22 gola, përfshirë 16 në Premier League.

Ai ka luajtur në të 23 ndeshjet e kampionëve në kampionatin më të mirë në 2020-2021, duke filluar nga 21. Merseysiders i ofruan atij një marrëveshje të re përsëri në dhjetor, por ai ka ende për të hedhur stilolaps në letër.

Gjigandët spanjollë Barcelona janë lidhur me një lëvizje verore për ish-njeriun e PSV-së. Dhe Romano mendon që puntorët e Liverpool duhet të veprojnë shpejt për të parandaluar largimin e një lojtari kaq të rëndësishëm.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu