Udhëheqësit e regjistrit hapën boshllëqe kundër një ekipi që ka shkuar për gjashtë ndeshje radhazi PSL pa provuar fitoren

Mamelodi Sundowns bashkë-trajneri Manqoba Mngqithi ka pranuar se gjërat “nuk duken mirë” në kampin e tyre pasi nuk arritën të shënojnë në dy ndeshje të njëpasnjëshme të Ligës Premier të Futbollit.

Brazilianët u mbajtën 0-0 në shtëpi nga Bloemfontein Kelt të martën dhe për herë të parë këtë sezon, shkoi për dy ndeshje radhazi pa fituar dhe shënuar pasi gjithashtu u kufizua në një barazim pa gola kundër SuperSport United të vendit të tretë të Shtunën e kaluar.

Ajo që mund të bëjë shqetësimin e pjesës së tyre të fundit të plaçkës është se ata barazuan me një ekip vetëm tre pikë më mirë se TS Galaxy i vendosur në fund.

“Kjo ishte pak e vështirë. Unë mendoj se kemi pasur disa mundësi ku mund ta hapnim lojën sepse e dinim se nuk do të ishte kurrë e lehtë, ”tha Mngqithi TV SuperSport.

“Ata ishin ulur shumë dhe nuk na jepnin hapësirë ​​pas mbrojtjes. Ne menduam shanset që morëm në pjesën e parë, Kermit [Erasmus] ishte shumë për të ardhur keq, besoj se ai lehtë mund të shënonte hat trick. Por ai ishte për të ardhur keq. Ne duhet ta pranojmë atë.

“Por unë ende besoj se nuk ishim në pikën tonë më të mprehtë. Ne nuk ishim shumë të mprehtë dhe bindës. Ndoshta kur bëmë zëvendësimet në pjesën e dytë për të rifreskuar ekipin, kjo është kur ne filluam të shikonim shumë më shpejt në kombinime dhe më shumë saktësi për të provuar dhe për tu mbrojtur.

“Por gjithçka në të gjitha mendoj se ishte një performancë që dikush do ta kishte pritur. Por çfarë mund të bëjmë? Thjesht mund ta vlerësojmë që nuk kemi pranuar përsëri dhe nuk kemi humbur asnjë ndeshje.

“Ata patën disa momente të frikshme në kundërsulme dhe gjithmonë na shqetësojnë me kundërsulme, por mendoj se u morëm me ato situata pak më mirë. Por thjesht nuk duket mirë kur nuk po shënon në dy ndeshje radhazi duke qenë një ekip si Sundowns. ”

Rezultati i së martës erdhi pavarësisht se Downs dha një skuadër pothuajse të plotë, duke përfshirë treshen sulmuese të Themba Zwane, Peter Shalulile dhe Erasmus.

Barazimi kundër Celtic mund të vërë pikëpyetje në aftësinë e Sundowns për të kërkuar një të katërt radhazi PSL titull pasi u ekspozuan gjithashtu në barazimin 1-1 ndaj Maritzburg United në fillim të sezonit.

Gjigandët Tshwane ishin skuadra e parë që i dhanë një pikë Maritzburgut, i cili hyri në atë ndeshje në sfondin e pesë humbjeve radhazi.

Në ndeshjen e tyre të dytë të fushatës, ata gjithashtu u mbajtën 0-0 nga Tshakhuma Tsha Madzivhandila që luftonte.

Brazilianët tani përgatiten të takohen me Swallows FC të Shtunën në një përplasje tjetër në krye të tryezës.

“Ne duhet të kthehemi dhe të punojmë. Shpresojmë se në një të madh do të jemi në gjendje të marrim një rezultat të mirë, ”përfundoi Mngqithi.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu