26-vjeçari do të bashkohet me Swans në një bazë të përkohshme, me klubin e Championship që ka një mundësi për të blerë

Swansea City kanë njoftuar nënshkrimin e Sounders Sounders sulmuesi Jordan Morris në huazim për pjesën e mbetur të sezonit.

Skuadra e Kampionatit do të ketë një mundësi për të blerë 26-vjeçarin në fund të fushatës aktuale.

Morris nënshkroi me Sounders para sezonit 2016 dhe është bërë një nga lojtarët më të mirë sulmues në MLS.

Sulmuesi ka 41 gola dhe 23 asistime në 121 paraqitje në MLS me klubin e tij të vendlindjes, duke i ndihmuar ata në katër paraqitje të Kupës MLS dhe dy kampionate.

Trajneri i Swansea City, Steve Cooper beson se Morris do t’i japë skuadrës së tij që ndjek ndjekjen e promovimit një element tjetër në sulm.

“Jordan është një lojtar i nivelit të lartë, një ndërkombëtar që ka luajtur në skenën më të lartë dhe ka qenë i suksesshëm në MLS,” tha Cooper Uebfaqja zyrtare e Swansea.

“Ai ka ambicie të mëdha për të luajtur në Evropë dhe kishte shumë oferta, kështu që të mendosh se e kemi atë është një gjë vërtet e mirë.

“Ai sjell teknikë të mirë, është atletik, është i shpejtë dhe sjell një kërcënim. Atij i pëlqen të krijojë dhe të shënojë në ato zona të fushës dhe ne po i shtojmë kërcënimin tonë sulmues.

“Jordanshtë një sfidë ndryshe për Jordaninë, por ne po presim me padurim të punojmë me të.”

Morris është bërë i rregullt me ​​ekipin kombëtar të SHBA që kur bëri debutimin e tij nën drejtimin e Jurgen Klinsmann, dhe ka qenë i kufizuar 39 herë, duke shënuar 10 gola.

“Jam shumë krenar për lojtarin dhe profesionistin që Jordan është bërë. Ai ka qenë një pjesë e madhe e suksesit të këtij klubi dhe më shumë se e ka fituar këtë mundësi për të kryer tregtinë e tij jashtë vendit, ”tha trajneri i Sounders FC Brian Schmetzer për faqja e internetit e klubit.

“Kjo lëvizje e veçantë i jep atij një shans për të shfaqur aftësitë e tij dhe hap një numër opsionesh për të ardhmen e tij. Për më tepër, unë jam i ngazëllyer për ta parë atë duke luajtur për Swansea. ”

Morris do të veshë fanellën Nr.11 për Swansea. Pas mbërritjes në Uellsit të premten, ai nuk do të jetë në dispozicion për të shtunën Kupa FA ndeshje kundër Nottingham Forest.

Ai mund ta bëjë Swansea-n e tij të mërkurën në një ndeshje kampionati me Brentford.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu