Premier League ka shpallur tetë të nominuarit për çmimin lojtari i muajit dhjetor, me dyshen e Manchester United Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford që bashkohen me Mohamed Salah të Liverpool dhe John Stones të Man City në garë.

Fernandes fitoi çmimin muajin e kaluar dhe vetëm rriti formën e tij mbresëlënëse gjatë gjithë dhjetorit që pa Të bashkuar vendosin letrat kredenciale të tyre në gur. Ai regjistroi tre gola dhe katër asistime, dhe ka të ngjarë të jetë sërish atje lart në votime kësaj here.

Ai është bashkuar me shokun e tij të ekipit Rashford, i cili shënoi katër herë, si dhe QytetiStones, i cili është ringjallur nga i ftohti për t’u bërë një lojtar kryesor përsëri për Pep Guardiola.

Liverool luftoi në dhjetor pavarësisht përpjekjeve më të mira të Salah. Egjiptiani shënoi pesë herë në gjashtë paraqitjet e tij, duke instrumentalizuar fitore ndaj Wolves dhe Tottenham, para se Reds të shkelnin në fund të muajit,

Dyshja e Aston Villa Emiliano Martinez dhe Anwar El Ghazi janë nominuar pasi ndihmuan ekipin e Dean Smith në një dhjetor të pamposhtur. El Ghazi bëri vetëm fillimin e tij të parë të sezonit në West Midlands Derby kundër Wolves, por e kompensoi kohën e humbur ndërsa shënoi golin e fitores.

Ai do të shënonte katër të tjerë para fundit të vitit dhe u bë integral në një skuadër të Villas me futbollin evropian në sytë e tyre.

Martinez, në skajin tjetër të fushës, shënoi katër fletë të pastra në pesë paraqitje.

Burnley ngadalë kanë filluar të duken si Burnley përsëri tani ata kanë kapitenin e tyre të kthyer dhe kanë humbur vetëm një herë muajin e kaluar me Ben Mee në mes të të gjithave. Ai është bashkuar me mesfushorin e West Ham, Tomas Soucek, i cili ka luajtur çdo minutë për Irons sezonin e ardhshëm, pasi ata gjithashtu mbajnë një vështrim të afërt në vendet evropiane.

Ju mund të votoni për lojtarin tuaj të muajit përmes Uebfaqja e Premier League.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu