Mesfushori i Juventusit Rodrigo Bentancur ka dalë pozitiv për Covid-19, njoftoi klubi të enjten.

Uruguajani nuk po përjeton ndonjë simptomë por ka hyrë në izolim në përputhje me protokollin e virusit, duke e mbajtur atë jashtë këtë fundjavë në Serie A kundër Lazios dhe të martën e ardhshme në Ligën e Kampionëve në 16 të fundit kundër Porto.

Sëmundja e Bentancur vjen me gjigandët Torino tashmë të shkurtër në mesfushë, pasi skuadra e Andrea Pirlo aktualisht është pa orkestruesin brazilian Arthur të dëmtuar.

Çfarë tha Juventus për Bentancur?

“Klubi i Futbollit Juventus njofton se, gjatë kontrolleve të parashikuara nga protokolli në fuqi, Rodrigo Bentancur ka dalë pozitiv për Covid 19”, shkruajti klubi në një deklaratë në faqen e saj të internetit.

“Futbollisti është në izolim dhe asimptomatik.

“Klubi është në kontakt me autoritetet përkatëse shëndetësore për përcaktimin e një zbatimi efektiv të protokolleve të kërkuara për të lejuar aktivitetet e trajnimit dhe konkurrencës të Grupit të Ekipit.”

Cilët mesfushorë janë në dispozicion të Pirlo?

Weston McKennie, Aaron Ramsey, Adrien Rabiot dhe Nicolo Fagioli janë aktualisht në dispozicion, megjithëse McKennie ka qenë që kanë të bëjnë me dhimbjen e hipit dhe Fagioli mezi është paraqitur këtë vit.

Bentancur ka luajtur në 33 ndeshje në të gjitha garat këtë vit, kështu që ai do të humbasë shumë nga shokët e tij të Torinos pasi përpiqen të përmbysin një deficit të përgjithshëm 2-1 kundër Porto javën e ardhshme.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu