Mesfushori spanjoll nuk ka luajtur për Reds që nga derbi i Merseyside me rivalin e tij kryesor Everton në tetor

Thiago Alcantara është ende i kujdesshëm për caktimin e një date për kthimin e tij në veprim në Liverpool, me Spanja ndërkombëtar që ka qenë jashtë aksionit që nga tetori me një dëmtim në gju.

Përkrah gjysmës së qendrës Virgil van Dijk, playmaker mori një dëmtim gjatë derbit në Merseyside me rivalët kryesorë Everton.

Ai ka nuk është parë në veprim që nga barazimi 2-2 në Goodison Park më 17 tetor, me vetëm dy paraqitje për Reds në pjesën e pasme të një transferimi të profilit të lartë nga Bajerni i Mynihut.

Liverpool kishte shumë shpresë te Thiago dhe ishte i inkurajuar nga shfaqjet e tij të hershme në Angli. Jurgen Klopp është i etur për të mirëpritur 29-vjeçarin përsëri në planet e tij, por nuk do të ndërmerren rreziqe të panevojshme në aftësinë e tij.

Kjo do të thotë e para Barcelona ylli vazhdon të marrë shërimin e tij “hap pas hapi”, pa nevojë për të nxituar me Liverpool përsëri në krye të tabelës së Premier League.

Plani është që Thiago të ndërhyjë në një moment në të ardhmen e afërt, por asnjë pajisje përfundimtare nuk po rreshtohet.

Shtypur nga Reds ‘ faqja zyrtare në internet nëse e ka një takim në mendje, Thiago tha: «Jo, thjesht duke e bërë atë hap pas hapi.

“Ne gjithmonë përpiqemi të [do it] sikur të kemi një mur para nesh, duke thënë ‘Në rregull, duhet të bësh një hap prapa para se të përparosh.’ Tani mendojmë se jemi në disponimin e duhur dhe presim me padurim fundin e vitit që të përpiqemi të stërvitemi një herë tjetër me ekipin. ”

Thiago ka ndjekur vëmendjen ndërsa Liverpool ka kapërcyer një fat të mjerë në pjesën e përparme të dëmtimit për të detyruar ata në një garë tjetër për titullin e Premier League dhe deri në 16-të e fundit të Champions League ku ata do të përballen me RB Leipzig.

Përparimi nga ana e Klopp ka qenë mbresëlënës, por jo gjithçka befasuese, duke pasur parasysh suksesin që ata kanë gëzuar gjatë një sezoni të ngarkuar me trofe në Merseyside.

Thiago shtoi: “Skuadra po bënte mirë vitet e fundit, nuk ka të bëjë vetëm me këtë sezon, por me vitet e fundit – ata po bënin një paraqitje të mahnitshme jo vetëm në Premier League por edhe në Liga e Kampioneve.

“Pjesa pozitive është [the opportunity] për të mësuar më shumë rreth klubit dhe për të mësuar më shumë për lojtarët nga jashtë fushës. ”

Liverpool do të kthehet në veprim të Shtunën kur të udhëtojë për në Crystal Palace.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu