Mesfushori belg ka qenë i lidhur me një largim nga Foxes, por ai është i hapur për kushte të reja

Youri Tielemans ka lënë të kuptohet se e ardhmja e tij afatgjatë do të qëndrojë në Leicester City pavarësisht se ka nxitur bisedime interesi nga jashtë stadiumit King Power.

Mesfushori i stilit të lartë të Belgjikës ka qenë një model i qëndrueshmërisë për dhelprat që kur arriti në Angli nga Monaco, me një marrëveshje fillestare huazimi të kthyer në një transferim të përhershëm.

Përpjekjet e tij nuk kanë kaluar pa u vërejtur, me Manchester United dhe Liverpool ndër ata që kanë parë lëvizje për 23-vjeçarin e diskutuar, por ai po ndihet i vendosur në rrethinën e tij aktuale.

Çfarë është thënë?

Ndërsa Leicester po lëviz në një strukturë të re stërvitore dhe po ndjek kualifikimin në Ligën e Kampionëve këtë sezon, Tielemans ka thënë kur u pyet nëse e sheh veten duke qëndruar i vendosur:

“Ky është një klub ku ju keni mjedisin më të mirë që mund të keni, veçanërisht me këtë terren të ri stërvitor. Njerëzit përreth jush thjesht duan më të mirën për ju.

“Brshtë e shkëlqyer të jem këtu. Më pëlqen shumë këtu. Ne do të shohim se çfarë po vjen në të ardhmen.

“Por unë mendoj se mjedisi është i përsosur për të fituar trofe këtu. Ju nuk mund ta parashikoni të ardhmen, por unë mendoj se gjithçka rreth klubit dhe brenda klubit është bërë për të. ”

Kur skadon kontrata e Tielemans?

Youri Tielemans Leicester 2021

Leicester ka një playmaker të talentuar të lidhur në një marrëveshje deri në verën e 2023.

Nuk ka asnjë nxitim për ata që të marrin kushte të reja të prishura, por bisedimet e zgjatjes janë planifikuar në East Midlands.

Shefi i Leicester Brendan Rodgers ka thënë për Tielemans: “Ai ka qenë në gjendje të hyjë brenda dy sezoneve të fundit ai ka treguar cilësitë dhe përmirësimet që ka qenë në gjendje të bëjë. Ai është një lojtar me të vërtetë, me të vërtetë i rëndësishëm.

“Ai është një gëzim për të punuar me të, ai ka një pjekuri të jashtëzakonshme për një djalë të ri dhe ju mund të shihni qëndrueshmërinë në shfaqjet e tij. Atij i mbeten nja dy vjet [on his contract] në verë, dhe e di se është diçka për të cilën klubi do të flasë me të dhe përfaqësuesit e tij.

“Me topin, ai ka cilësi. Vendimmarrja e tij është aq e mirë, nëse do ta luajë herën e parë, ose nëse do të driblohet me të në hapësirë. Por edhe komunikimin e tij, e keni dëgjuar duke folur gjatë gjithë kohës. Menaxhimi i tij i lojës është aq i mirë.

“Ai ka qenë i jashtëzakonshëm për ne gjatë gjithë vitit. Në moshën 23 vjeç, për të luajtur me atë nivel të të kuptuarit të lojës dhe cilësisë, unë jam shumë i lumtur që ai është në ekipin tim. ”

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu