Tottenham po planifikon të heqë dorë nga Moussa Sissoko në favor të ri-integrimit të një produkti të akademisë, pretendon një raport.

Sissoko mori pak kohë për t’u vendosur në Spurs pasi u bashkua me ta nga Newcastle në 2016. Sidoqoftë, ai është rritur në rëndësi gjatë dy viteve të fundit.

Këtë sezon, mesfushori ka filluar 14 ndeshje të Premier League dhe ka bërë edhe katër paraqitje të tjera si zëvendësues. Sidoqoftë, ajo kohë mund të fillojë të bjerë në të ardhmen e afërt.

Sissoko la të kuptojë kohët e fundit se ai do të ishte i hapur për t’u larguar nga Tottenham nëse lind oferta e duhur. Duket se klubi i tij po planifikon gjithashtu jetë për të pa të.

Sipas Futboll i Brendshëm, Tottenham beson se Oliver Skipp mund të marrë rolin e Sissoko në ekipin e parë kur të kthehet nga magjia e tij e huazimit me Norwich City.

Skipp erdhi nëpër radhët e të rinjve me Spurs, duke bërë 23 paraqitje për të moshuarit para se të bashkohej me Norwich si huazim për këtë sezon.

Magji i tij në Kampionat e ka parë atë të rritet në nivelin e moshës së tretë. Skipp ka filluar të gjitha 32 ndeshjet e Norwich deri më tani në Kampionat.

Me potencialin e tij duke u bërë të qartë, Tottenham tani janë gati të ri-integrojnë Skipp kur ai të kthehet nga magjia e tij e huazimit. Kjo do të thotë një lajm i keq për Sissoko.

Si rezultat i kthimit eventual të Skipp në Tottenham, Sissoko do të mbetet prapa tij në rendin e goditjes, pretendohet.

Menaxheri Jose Mourinho nuk beson se ai ende ka gjetur partnerin ideal në mesfushë për Pierre-Emile Hojbjerg. Për shembull, Harry Winks gjithashtu ka luftuar për të kaluar kohën në këtë sezon.

Tani, ka shpresa që Skipp përfundimisht mund ta plotësojë atë rol. Kjo garë shtesë do të kufizonte shanset e Sissoko.

Prandaj, 31-vjeçari mund të duhet të fillojë të shqyrtojë më shumë opsionet e tij.

Nxit në betejën e rojeve

Një fushë tjetër ku Tottenham tashmë po bën plane për të ardhmen është departamenti i portierëve.

Hugo Lloris është lidhur me një lëvizje në PSG, ku ai mund të ribashkohet me Mauricio Pochettino.

Kjo do të thoshte që Tottenham do të kishte nevojë për një numër të ri një, dhe një raport i fundit identifikoi synimin e tyre kryesor.

Sidoqoftë, ata nuk janë paditësi i vetëm.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu