Danny Rose është afër përfundimit të karrierës së tij në Tottenham pasi raportet pretendojnë se ai është subjekt i një oferte nga Trabzonspor.

Rose nuk është paraqitur aspak për Tottenham këtë sezon pasi u la jashtë skuadrave të tyre në Premier League dhe Europa League.

Si favor i Jose Mourinho, ai nuk ka luajtur për klubin për më shumë se një vit pasi kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim me Newcastle.

Prandaj, Rose është vendosur të largohet nga Tottenham gjashtë muaj para se kontrata e tij të skadojë. Sipas talkSPORT, Pala turke Trabzonspor ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar atë.

Spurs kishte menduar të anulonte pjesën e mbetur të kontratës së Rose për ta lejuar atë të lëvizte diku tjetër. Sidoqoftë, duket se ata kanë gjetur një mënyrë tjetër për ta larguar nga librat.

Trabzonspor ka hedhur në tryezë një ofertë të kontratës tre vjet e gjysmë. Nëse pranohet, kjo do ta bënte Rose lojtarin e tretë të lindur në Angli në klubin turk, pas Lewis Baker dhe Benik Afobe.

Në moshën 30 vjeçare, Rose ka ende shumë kohë të mbetur në karrierën e tij të luajtur. Por, pa asnjë mundësi në Tottenham, ai do të drejtohet jashtë vendit.

West Brom gjithashtu ishte interesuar për të. Sidoqoftë, Rose favorizoi opsionin për të lëvizur në një vend tjetër.

Prandaj, nëse nuk do të ketë lemza në minutën e fundit, Rose do të bëhet një lojtar i Trabzonspor në ditët në vijim.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Gedson Fernandes gjithashtu po drejtohet për në Turqi

Një tjetër lojtar i Tottenham, e ardhmja e të cilit duket se qëndron në Super Ligën Turke është Gedson Fernandes.

Mesfushori ka pasur mundësi të kufizuara që nga hyrja në një hua 18-mujore një vit më parë dhe mund të largohet përpara afatit.

Në vend që të kthehet në klubin mëmë Benfica, megjithatë, duket se Fernandes gjithashtu do të zhvendoset në Turqi.

Sipas Tuttomercatoweb, Benfica po planifikon ta huazojë atë në Galatasaray për pjesën tjetër të sezonit. Klubi portugez do të shkurtojë huazimin e Fernandes vetëm nëse ata kanë një tjetër marrës dhe duket se klubi me qendër në Stamboll do të detyrojë.

LEXO MË SHUMË: Eksperti i transferimeve zbulon mirë Spurs në garën e Liverpool, Man Utd për mbrojtës

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu