Tottenham thuhet se janë duke u përgatitur të ndërpresin lëvizjen e huazimit të Gedson Fernandes nga Benfica në janar, i cili nuk do të pranojë mirë.

21 vjeçar u bashkua me Spurs në një hua të gjatë 18 muaj në janar. Sidoqoftë, pasi bëri vetëm 13 paraqitje në të gjitha garat, mesfushori duket se do të kthehet herët në Portugali.

Gedson duhej të qëndronte në veri të Londrës deri në fund të fushatës aktuale, por mungesa e kohës së lojës me sa duket e solli dhe i dha fund magjisë së tij.

Lojtari është paraqitur për vetëm 63 minuta në Kupën EFL këtë sezon. Kjo ka çuar në gazetë Jornal de Notícias (përmes Dëshmitari Sportiv) të pretendojë se një marrëveshje është rënë dakord në parim për kthimin e Gedson.

Ky raport është mbështetur nga shitja portugeze Një Bola. Ata deklarojnë se përfundimi i huasë do të zgjidhet brenda ‘disa ditësh’.

Një Bola gjithashtu shton se Benfica janë ende të sigurt se do të jenë në gjendje të gjejnë një blerës afatgjatë për të riun.

Tottenham kishte një marrëveshje për të nënshkruar Gedson për 45 milion £, nëse kredia e tij ishte e suksesshme. Sidoqoftë, vlera e lojtarit me siguri do të jetë zhytur pas një loje shterpë të lojërave në Londër.

Tottenham godet shënjestrën drejt daljes

Një sulmues që Tottenham po ndiqte gjatë verës thuhet se do të largohet nga Napoli në fund të sezonit.

Arkadiusz Milik nuk ka ndërmend të qëndrojë në gjigandët e Serie A, sipas Qëllimi

Kontrata e sulmuesit mbaron në qershor 2021, e cila ka ngacmuar veshët e Juventusit dhe Atletico Madrid.

Me këtë në mendje, Napoli mund të dëshirojë ta shkarkojë atë sa më shpejt që në Janar për të marrë një kthim tek ai.

Tottenham ishte i etur për përfaqësuesin polak por u shkatërruan përfundimisht nga 26-vjeçari.

Interesi i Spurs u ringjall, megjithatë, pasi raportet pretenduan se Napoli do ta bënte shisni Milikun për aq sa gjysma e çmimit të tij origjinal të kërkuar.

Me afrimin e dritares së janarit dhe Milik gjoja duke thënë qëllimet e tij, Qëllimi thotë se shifra e tij e transferimit tani qëndron në rreth 14 milion £.

Kjo është një rënie dramatike nga 25 milion £ që fokusi tha se klubi i Serie A fillimisht po kërkonte gjatë verës.

Sido që të jetë, duket se njeriu më i kërkuar do të largohet nga klubi në 2021. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu