Tottenham është i mbyllur në bisedime për të marrë një anësor me përvojë në huazim nga Italia, ndërsa Mauricio Pochettino dëshiron të sjellë një legjendë të Manchester City në PSG – të gjitha në Euro Paper Talk të Premten.

MBYLLJA MOURINHO N ON TARGETIN E WINGER

Tottenham raportohet se janë të mbyllur në bisedime me Interin për një marrëveshje të mundshme huazimi për anësorin Ivan Perisic.

31-vjeçari ndihmoi Bayern Munchen të fitojë Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar ndërsa ishte huazuar në gjigandët gjermanë.

Ylli kroat ka luftuar për kohën e rregullt të lojës nën drejtimin e Antonio Conte në Inter këtë term, megjithatë, dhe është i hapur për një ndërrim afatshkurtër.

Këmba Mercato (siç citohet nga Daily Mail) pretendon se Jose Mourinho ka ‘interes të madh’ për Perisic, me diskutimet midis të dy klubeve tashmë të zhvilluara.

Sulmuesi, i cili shënoi shtatë gola për Bayern sezonin e kaluar, është nën kontratë në Inter deri në qershor 2022.

Ai ka bërë 21 paraqitje për gjigandët italianë këtë sezon. Sidoqoftë, vetëm 11 prej tyre kanë qenë startuese dhe ai ka dy gola dhe dy asistime për emrin e tij.

Pavarësisht nga përpjekjet e tij, i njëjti botim beson se Perisic është ende interesant një numër i klubeve më të mira.

Sulmuesi me përvojë ishte i lidhur me Manchester United gjatë kohës së Mourinhos në Old Trafford, kështu që nuk është për t’u habitur që Portugezi ka mbajtur interesin e tij.

Raporti shton se Mourinho mund të jetë më afër për të siguruar përfundimisht objektivin e tij, edhe pse lajmi mund të vijë si një goditje për Gareth Bale.

Legjenda e Spurs nuk ka arritur të gjejë shkëndijën e tij deri më tani pasi arriti në huazim nga Real Madrid.

Anësori i Uellsit aktualisht është mënjanuar me një dëmtim tjetër, dhe ardhja e mundshme e një anësori tjetër me siguri do të bënte shanset e tij për një qëndrim të dëmtuar të Tottenham.

Nëse Perisic arrin në veri të Londrës, ai do të garojë me Bale, Lucas Moura dhe Steven Bergwijn për një vend fillestar – me Harry Kane dhe Son Heung-Min gozhduar në starter.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


POCH DUA AGUERO N PS PSG

Sergio Aguero

Prioriteti i transferimit të Mauricio Pochettino në PSG është të nënshkruajë Sergio Aguero këtë verë, sipas agjentit të futbollit Bruno Satin. (Kanali +)

Carlo Ancelotti ka dhënë gjithçka të qartë për të shkëmbyer Robin Olsen me Bernardin i cili është në bisedime me Romën. (Il Corriere dello Sport)

Shefi i Fenerbahce, Erol Bulut po mbetet i sigurt për ardhjen e mundshme në Stamboll të Mesut Ozil të Arsenalit. (Sky Sports)

Bayern Munich po konsideron një lëvizje për mesfushorin e Barcelonës Frenkie De Jong për verën. (TodoFichajes)

West Ham dëshiron të nënshkruajë Olivier Giroud nga Chelsea për të zëvendësuar Sebastian Haller, i cili është bashkuar me Ajax. (Eurosport)

I shkarkuari nga Arsenali, Sokratis po kërkon të sigurojë një kalim në Itali me Genoa.

STY LYON RREGULLON NDRMARRJEN HAM WEST

Moussa Dembele nuk është i interesuar për një lëvizje në West Ham pavarësisht raporteve që sugjerojnë se çekiçët kanë pyetur për sulmuesin e Lyon.

AC Milan do të rifillojë bisedimet e kontratës me shënjestrën e Man Utd agjentin e Hakan Calhanoglu. (Sky Sport)

Juventusi ka përmirësuar ofertën e tyre për Dallas FC për Bryan Reynolds dhe do ta dërgojë mbrojtësin në Benevento për gjashtë muaj. (Sky Sport Italia)

Paris Saint-Germain dëshiron të nënshkruajë me mbrojtësin e djathtë Emerson nga Barcelona. (Estadio Deportivo)

Milani është i interesuar për Nicolas Nkoulou dhe Soualiho Meité të Torinos në janar edhe pse synimi i tyre i madh për sezonin e ardhshëm është kapiteni i Granata Andrea Belotti. (Tuttosport)

Juventusi po konsideron Eldor Shomurodov të Genoa si një përforcim të mundshëm sulmues në janar. (Tuttosport)

ME SHUME EUROPURES

Cenk Tosun Everton

Sulmuesi i Everton Cenk Tosun i ka thënë një stacioni televiziv turk se ai nuk do të kthehet për të luajtur në Turqi këtë sezon. (Tivibu TV)

Paris Saint-Germain ka nënshkruar me sulmuesin e ri Sekou Yansane nga rivalët e Ligue 1 Dijon. (ESPN)

Presidenti i Getafe Angel Torres thotë se është vetëm “çështje kohe” para se mesfushori japonez Takefusa Kubo të bashkohet me klubin e tij si huazim nga Real Madrid. (CADENA COPE)

Nice po shpreson të marrë Mamadou Sakho si nënshkrimin e tyre të dytë mbrojtës në janar pas mbërritjes së William Saliba. (Matin i bukur)

Borussia Monchengladbach është afër nënshkrimit me Kouadio Kone nga Toulouse. (Fabrizio Romano)

Hertha Berlin është duke pritur një lëvizje për mesfushorin e Wolfsburgut, Yannick Gerhardt. (Bild)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu