Ish trajneri i Bruno Fernandes mendon se është përpara Cristiano Ronaldos në zhvillimin e tij në Manchester United por e paralajmëroi atë që të mos stërvitet.

Fernandes, 26 vjeç, mbërriti në Old Trafford në janar 2020 dhe bëri një ndikim të menjëhershëm. Reprezentuesi Portugez i dha shpirt një skuadre të sëmurë dhe siguroi shkëndijën e humbur në mesfushë.

Ai shënoi 12 gola gjatë gjysmës së dytë të sezonit të kaluar dhe tashmë ka 22 në emrin e tij këtë term. kontributi i ish-asit të Sporting ka ndihmuar që Djajtë e Kuq të çohen në vendin e dytë në renditjen e nivelit të lartë.

Titulli mund të jetë përtej tyre, me Manchester City kaq përpara, por një katërshe e mirë bën thirrje. Fernandes tani është një pjesë thelbësore e ekipit të Ole Gunnar Solskjaer.

Ai ka siguruar 17 asistime që nga arritja në Teatrin e ndrrave dhe ka shënuar 15 gola në kampionat në 2020-2021. Të gjithë në klub shpresojnë që ai të mbetet në formë, por fiksimi i tij me futbollin mund të jetë një problem.

Trajneri i sportit Jose Peseiro ka ngritur kapakun e regjimit të tij të stërvitjes dhe paralajmëroi United që ta mbajë atë nën kontroll.

“Ai dëshiron të stërvitet shumë, ai dëshiron të stërvitet më shumë sesa është e mundur,” i tha ai BBC. “Trajneri duhet të thotë, ‘Bruno, ndalo!’ sepse ai dëshiron të stërvitet çdo minutë të ditës.

“Në fund të një seance stërvitore, ai do të dëshirojë të qëndrojë jashtë dhe të gjuajë. Nëse ka një top atje, ai do të dëshirojë të bëjë diçka qoftë para stërvitjes, gjatë stërvitjes apo pas stërvitjes. Ai kënaqet aq shumë ”.

Më mirë se Ronaldo?

Fernandes ka ndjekur një rrugë të ngjashme me bashkatdhetarin e tij, me Ronaldo duke iu bashkuar United nga Sporting në 2003. Iu desh pak kohë për të treguar ngjyrat e tij të vërteta.

Por 49 gola në ligë gjatë dy sezoneve të tij të fundit provuan se ai ishte marrëveshja e vërtetë. Pjesa tjetër është histori, me kapitenin e Portugalisë që shkon në gjëra të mëdha me Real Madrid dhe tani Juventus.

Cristiano.Ronaldo.2021.TEAMtalk

Mbetet të shihet nëse Fernandes mund të imitojë kapitenin e tij kombëtar, por Peseiro mendon se aktualisht nuk humb asgjë në krahasim.

“Ai nuk është një lojtar i shtrenjtë,” shtoi ai. “Cheapshtë e lirë nëse krahason paratë që United paguan për të me performancat, golat, asistimet që ai ka dhënë dhe si e ka përmirësuar ekipin.

“Edhe Ronaldo nuk ishte i njëjti – kur arriti në United i duhej më shumë kohë. Mendoj se të gjithë duhet të jenë krenarë – nuk flas si mik por si portugez dhe tifoz i futbollit. ”

LEXO MË SHUMË: Pogba mund të nënshkruajë marrëveshje të re me Man United

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu