Rebeli i kontratës së Liverpool, Georginio Wijnaldum nuk është aspak i garantuar një transferim te Barcelona këtë verë, sipas një raporti.

Mesfushori i Holland u gjykua nga Barca verën e kaluar dhe shefi i ri Ronald Koeman pranoi se do të donte të nënshkruante me mesfushorin.

Një marrëveshje nuk u materializua kurrë edhe pse në afatin e vonuar të transferimit të verës dhe e ardhmja e 30-vjeçarit mbetet në dyshim.

Wijnaldum do të jetë jashtë kontratës në fund të sezonit. Të Kuqtë duan që ai të qëndrojë pas kontributit të tij yjor në suksesin e tyre të fundit.

Sidoqoftë, paraistët e Anfield nuk kanë qenë në gjendje të bien dakord për një marrëveshje të re dhe Fabrizio Romano ka pohuar se situata është “e komplikuar”.

Reprezentuesi Hollandez u bashkua me Liverpoolin nga Newcastle United në verën e vitit 2016. Rrallë i dëmtuar, ai ka bërë mbi 200 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 22 gola, përfshirë 16 në Premier League.

Merseysiders i ofruan atij një marrëveshje të re përsëri në dhjetor, por ai e ka bërë ende për të hedhur stilolaps në letër.

Dhe tani Liverpool Echo pretendimi “një lëvizje në Barcelonë nuk është aspak e dhënë”.

Gazeta lokale pranon që kampionët mund të kenë negociuar që nga fundi i vitit mbi një marrëveshje parakontraktuese për Wijnaldum.

Sidoqoftë, pandemia e koronavirusit e ka lënë Barcën në një situatë të ndërlikuar financiare dhe ata kanë qenë duke luftuar për të përgatitur një paketë së bashku për Eric Garcia.

Wijnaldum u pyet për shanset e Leipzig për të përmbysur deficitin 2-0 ndaj Reds.

“Epo, sigurisht që ne kemi një shans të madh për të shkuar në raundin tjetër,” i tha ai faqja e internetit e klubit.

“Por është Champions League – ne kemi treguar disa vjet më parë se çfarë mund të ndodhë edhe nëse jeni 3-0 poshtë.

“Ata do të mendojnë njëjtë: ‘Mirë, ne e humbëm ndeshjen 2-0, por mund ta ndryshojmë atë larg.’ Pra, ajo që duhet të bëjmë është të jemi të përqendruar dhe të jemi të vetëdijshëm se mund të ndryshojë “.

Wijnaldum ruante

Fitorja e Liverpoolit ndaj Leipzig ishte e mirëseardhur pasi fitoi vetëm dy ndeshje të Premier League në 10 të fundit.

“Me të vërtetë i kënaqur,” shtoi Wijnaldum.

“Ne gjithashtu kishim [it] në disa ndeshje këtë sezon që kemi luajtur mirë, por nuk kemi fituar në fund të lojës.

“Kështu që të luash një lojë të mirë dhe të fitosh lojë gjithashtu të jep një ndjenjë të mirë, shumë ndjenja të mira. Dhe gjithashtu përsëri besim sepse tani ju shpërbleheni për lojën.

“Çdo lojë është një lojë krejtësisht e ndryshme, kështu që ne vetëm duhet ta heqim atë çdo lojë dhe të japim gjithçka.

“Por fitorja ishte e mirëseardhur dhe ne jemi të lumtur që mund ta fitojmë këtë lojë.

“Por brenda tre javësh ne duhet t’i luajmë përsëri dhe është një ekip i vështirë për të luajtur kundër.

“Ju e patë mënyrën se si po luanin, është akoma e ndërlikuar, prandaj duhet vetëm ta ngremë përsëri dhe të paraqesim një paraqitje të mirë.”

LEXO MË SHUMË: Akinfenwa flet për forcën kryesore të Ben Davies

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu