Drejtori teknik i Arsenalit Edu ka hartuar plane për të siguruar nënshkrimet e përhershme të tre huazuarve të Gunners, sipas një raporti.

Topçinjtë duhet të drejtohen dhe të merren me marrëveshje për të ri-formuar skuadrën e tyre me Edu të akuzuar për ndihmën për të rivendosur Gunners në madhështi.

Edu lejoi një numër yjesh të profilit të lartë të lëviznin në janar ndërsa pastronin kuvertën. Të ngjashmit e Mesut Ozil, Shkodran Mustafi, Sokratis Papastathopoulos dhe Sead Kolasinac u lejua të gjithë të lëvizin përpara. Sidoqoftë, eksodi nuk do të ndalet këtu, me më shumë për t’u larguar në një përpjekje për të mbledhur fonde.

Me të vërtetë, Topçinjtë planifikojnë të lënë katër lojtarë të tjerë të lëvizin këtë verë me Alexandre Lacazette dhe David Luiz dy emrat e profilit më të lartë.

Sidoqoftë, nuk do të jetë i gjithë trafik i njëanshëm. Si i tillë, Dielli pretendimet se shefi i Gunners tashmë ka vënë në lëvizje rrotat për të siguruar tre marrëveshje.

Sipas raportit, Arsenal duan të nënshkruajnë Dani Ceballos dhe Mat Ryan në marrëveshje të përhershme nga Real Madrid dhe Brighton. Edu gjithashtu do të kontaktojë kampionët në fuqi të Spanjës për një marrëveshje të përhershme për Odegaard në bisedat e tij rreth Ceballos.

Sidoqoftë, raporti pretendon shumë nga planet e tyre pasi kjo do të varet nga klubi që siguron një rikthim në konkurrencën evropiane. Aktualisht poshtë në të 10-tën, Topçinjtë përballen me një betejë në rritje për të ruajtur edhe vendin e tyre në Ligën e Evropës.

Mosarritja për ta bërë këtë mund të shohë ndonjë plan të mëtejshëm transferimi të kompromentuar – dhe shitjet më të përhershme mund të konsiderohen.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Cedric përshëndet Odegaard ndikim

Mbrojtësi i Arsenalit, Cedric Soares, ndërkohë, ka grumbulluar lavdërime për Odegaard dhe mendon se ai ka një “të ardhme të madhe” në lojë.

Odegaard, 21 vjeç, bashkohuni me Gunners si huazim deri në fund të sezonit muajin e kaluar. Reprezentuesi i Norvegjisë po luftonte për veprim në Real Madrid dhe dukej një lëvizje perfekte për të gjitha palët e interesuara.

Martin Odegaard Arsenal Leeds Shkurt 2021 TEAMtalk

Ai gëzoi fillimin e tij të parë për Arsenalin në fitoren e së Dielës së kaluar 4-2 ndaj Leeds United në Emirates. Kjo ishte dalja e tij e tretë për londinezët e veriut dhe Cedric është impresionuar.

“Ai ka qenë i shkëlqyeshëm,” tha ai. “Ai është një djalë shumë i mirë. Ai po flet me të gjithë dhe flet shumë spanjisht, kështu që ai ka folur me të gjithë.

“Unë mendoj se e gjithë skuadra po e mirëpret atë shumë mirë.”

LEXO MË SHUMË: Arteta pranon kritikat ndaj anësorit shumë të keqdashur të Arsenalit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu