Trent Alexander-Arnold pranon që forma e tij për Liverpool ka rënë nën standardet e larta që ai vendosi në fushatat e mëparshme.

Mbrojtësi i djathtë i Reds ka qenë një nga interpretuesit më të mirë të skuadrës në sezonet e fundit.

Ai i ndihmoi ata të ngrinin Ligën e Kampionëve në 2019. Dhe ai ishte një nga personazhet më të mirë pasi Liverpool përfundimisht i dha fund pritjes së tyre për 30 vjet në 2020.

Aleksandër-Arnold shënoi katër gola dhe kontribuoi me 13 asistime kur Liverpool u kurorëzua kampion. Ai gjithashtu ofroi 12 asistime në fushatën 2018/19.

Por numrat e tij nuk janë në ato nivele këtë herë. Heroi i qytetit të lindjes ka regjistruar vetëm tre asistime në 20 paraqitjet e tij dhe shënoi vetëm një gol të vetëm.

Përveç kësaj, aftësitë e tij mbrojtëse janë vënë në pikëpyetje. Liverpool ka pësuar 25 gola këtë sezon. Kjo është gati dy herë më shumë sesa Manchester City.

Kjo braktisje është pjesë e arsyes pse Liverpool po lufton për të filluar një mbrojtje të besueshme të titullit. Ata kanë rënë në të katërtin dhe mund të bien me 10 pikë prapa Man City nëse humbin nga drejtuesit në Anfield të Dielën.

Alexander-Arnold nuk është ai që i shmanget kritikave. Dhe ai dha një vlerësim shumë të sinqertë gjatë një interviste me Sky Sports përmes Qëllimi.

Alexander-Arnold thotë se ritmi është i vështirë për t’u gjetur

I pyetur nëse po performonte sipas standardeve të larta të mëparshme, ai u përgjigj: “Unë? Jo

“Ka pasur raste në këtë sezon që ndjeva sikur kam luajtur mjaft mirë. Kohët e fundit jam përpjekur të kthehem në atë ritëm për të cilin po flisja më herët nga pikëpamja personale.

“Ka qenë një sezon i vështirë në atë aspekt, në përpjekjen për të gjetur atë ritëm dhe për tu rikthyer në të dhe vetëm duke lënë gjërat të ndodhin natyrshëm. Ka qenë mjaft e vështirë.

“Por përsëri, nuk ka justifikime. Unë dua të përpiqem të bëj gjëra të ndodhin për ekipin dhe të paraqitem sa më mirë që të mund të na ndihmojë të fitojmë ndeshje. Dhe kjo është ajo që po përpiqem të bëj. ”

Liverpool ka vetëm 10 fitore nga 20 Premier League lojërat që ai ka luajtur këtë sezon. Kjo është në kontrast me 32 fitore nga 38 ndeshje në termin e kaluar.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu