Shefi i Chelsea Thomas Tuchel foli për ndryshimet midis Premier League në ligat e tjera që ai ka arritur në të, dhe bëri shaka që skuadra e tij ende nuk ka pranuar nga një kundërshtar pas autogolit të çuditshëm të Antonio Rudiger.

Chelsea vazhduan fillimin e tyre të pamposhtur të jetës nën Thomas Tuchel me një fitore relativisht të rehatshme 2-1 në Bramall Lane.

Mason Mount i vuri Blutë përpara në goditjen e pjesës së parë me një goditje të kontrolluar shkëlqyeshëm me këmbën e tij më të dobët.

Një autogol komik i Rudiger i dha Sheffield Utd një litar shpëtimi, por Timo Werner i ringjallur vazhdoi ringjalljen e tij kur shënoi asistimin e tij të dytë të mbrëmjes.

Duke arritur një pasim të gabuar, gjermani fitoi atë që do të provonte të ishte penalltia vendimtare e lojës pas barazimit nga Aaron Ramsdale.

Duke folur me Sky Sports pas ndeshjes, Tuchel tha: “Ne mbërrijmë në Shkurt në Sheffield ju e dini se çfarë po ju pret, ndihet si një lojë kupë kur mbërrini këtu, kundër një ekipi që është plot energji dhe shumë i drejtpërdrejtë dhe fizik duhet të pranoni që jo të gjitha momentet janë të lehta ne loje.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Werner i gjallë ndërsa Chelsea i mbijeton autogolit komik për të fundosur Sheff Utd

“Ne kemi qëndruar pozitivë gjatë gjithë kohës me disa momente të vështira për t’u kapërcyer. Fitorja e merituar në përgjithësi e lumtur me këtë dhe prej kësaj krijoni besim dhe është gjithmonë më e lehtë për të vazhduar.

“Ne kishim disa momente ku mund të kontrollonim ndeshjen në mes, ku gjetëm zgjidhjen nën presion, patëm disa humbje të lehtë të topit, ku luajtëm pak shumë. Zgjidhja do të ishte përpara ose mes për të qetësuar gjërat.

“10-15 minutat e para ishin të vështira për t’u kapërcyer, sepse ata filluan me shumë guxim, ne ishim me fat me penallti.”

Lidhur me ringjalljen e frontmanit Werner, Tuchel shtoi: “Kur ai luan kështu ne jemi të lumtur që ishte një hap i madh përpara. Ai fitoi penën vendimtare ndaj Spurs dhe sonte, për golin e parë ishte një vrapim dhe asistim mahnitës. Qëllimet do të vijnë nëse ai vazhdon kështu. ”

Për autogolin e Rudiger, Tuchel tha me dinakëri: “Ende asnjë gol nga kundërshtari, ne e bëmë vetë.

“Na ka munguar përqendrimi dhe komunikimi në atë moment. Nuk duhet të ndodhë por ka ndodhur, duhet të pranojmë gabime. Të lumtur me përgjigjen që nuk na kushtoi pikë apo besim, kështu që përgjigja ishte e mirë dhe mund të mësojmë nga kjo. ”

Lidhur me përvojën e tij të jetës në Premier League deri më tani, Tuchel përfundoi: “Lloji i futbollit është fizik dhe më i ashpër dhe ka shumë cilësi dhe gjatë ndeshjeve nuk ndalet kurrë.

“Ju ndjeheni shpirt absolut për të dhënë gjithçka në çdo ndeshje që sjell më të mirën në çdo lojtar dhe është një kënaqësi të trajnerit çdo lojë, sepse kjo është ajo që ne duam dhe atë që unë dua dhe deri më tani gjërat po shkojnë mirë dhe ne jemi të lumtur”.

Werner adreson thatësirën që shënon

Werner.Chelsea.TEAMtalk

Njeriu i ndeshjes Werner gjithashtu foli për shtypin, duke treguar Sky Sports: “Në përgjithësi një fitore e mirë për ne, e vështirë kundër një mbrojtjeje të lartë Sheffield United dhe krenar që vazhdojmë fitoret tona të fundit. Për veten time, përsëri asnjë gol, por është mirë të shoh se mund ta ndihmoj ekipin për gjëra të tjera.

“Unë jam i lumtur kur fitojmë dhe me dy asistime, por si sulmues që dëshiron të shënosh, ka kaluar një kohë e gjatë dhe nuk kam kaluar kaq gjatë pa në karrierën time. Qëllimet do të vijnë.

“Çdo menaxher është i ndryshëm, ai na jep shumë ide dhe tani unë luaj në të majtë dhe mund të luaj pas sulmuesit ose një 10 pas meje, kjo është shumë e mirë për mua dhe fitoret e fundit ishin gjithashtu një lëvizje e mirë nga menaxheri .

“Në të ardhmen mbase mund të ekzekutoj penallti, por në këtë moment, duhet të shënoj disa gola normal përpara se të marr një penallti.

“Ishte një penallti e qartë dhe unë isha i shokuar që nuk u dha menjëherë. VAR ndihmon gjyqtarin. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu