Eugh Ka ndodhur përsëri të gjithë – Arsenali ka bërë një tjetër boo boo.

Thjesht nuk e dimë se çfarë mund të bëjë më shumë Mikel Areta. Almostshtë pothuajse sikur të bësh lojtarë si David Luiz dhe Granit Xhaka të rregullt në fillimin e XI nuk është mjaftueshëm për të ndaluar gabimet individuale të vazhdueshme të cilat përfundimisht i kushtojnë ekipit tuaj fitore të shumta.

Të them të drejtën ndaj kllounëve të lartpërmendur, nuk ishte në të vërtetë një prej tyre fajtor për topat e fundit E Arsenalit katalog i thellë mbrapa, megjithëse nuk ishte për dëshirën e përpjekjes, me Luiz duke u përpjekur me dëshpërim të bënte një idiot absolut të vetvetes herët duke luajtur pa nevojë në kutinë e tij.

Pasi i shpëtoi sprovës, Arsenal vazhdoi të merrte kontrollin e lojës, dhe vetëm pas gjysmës së orës ata u shpërblyen me një grevë të kushtueshme nga Real Madrid i huazuar Martin Odegaard, pasi shënoi golin e tij të parë për klubin.

DHE PASTAJ. Ata thjesht nuk mund të ishin të lumtur me një fitore të thjeshtë, apo jo?

Minuta pasi u prezantua, Dani Ceballos u përpoq të driblonte nga telashet me Bernd Leno nga qëllimi i tij, vetëm që Spanjolli të grabitej në posedim, duke lejuar Youssef El-Arabi të shënonte në një gol praktikisht të hapur.

Sidoqoftë, në një kthesë pothuajse të paparë të ngjarjeve, kjo përrallë e Arsenalit ka një fund të lumtur!

Skuadra e Arteta u mblodh vonë – pothuajse sikur të kishin marrë një paraqitje të shkurtër të një menaxheri të furishëm me flokë lego me cep të syve të tyre – duke shënuar dy gola në pjesën e dytë për të siguruar një fitore të shëndetshme 3-1 përpara ndeshjes së dytë javë

Së pari, Gabriel prodhoi një goditje të fortë për të fuqizuar Arsenalin përsëri në epërsi, para se zëvendësuesi Mohamed Elneny të prezantohej në lojë me stil, duke përplasur një makinë 25-yard në këndin e poshtëm për të siguruar fitoren për Topçinjtë.

Si në tokë tifozët e Gunners përballen me këto gjëra çdo lojë të vetme?

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu