Ata thonë se një leopard nuk i ndryshon kurrë njollat ​​- por gabojnë.

Granit Xhaka është lambasuar nga tifozët e Arsenalit gjatë gjithë kohës së tij në Emirates Stadium, me qëllimin e çuditshëm të çuditshëm duke bërë pak për të mbuluar faktin se ai është pak a shumë një maskaren në veshjet e futbollistit.

Sidoqoftë, mesfushori zviceran në të vërtetë ka filluar të ngjajë me dikë që ka në kontroll këmbët e tyre vonë, pa ndonjë gabim të dukshëm që çon në gola ose sfida të shpejta që e vënë skuadrën e tij në rrezik. Ndoshta kjo është ajo? Ndoshta ai është kthyer në një cep dhe do të na tregojë të gjithëve se çfarë … çfarë është ajo? Ai ka shkuar dhe e ka bërë përsëri?

Psherëtimë

Njerëzit Pyetja GIF - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Në pamundësi për të mbajtur kokën ulur për më shumë se disa javë, mesfushori vendosi të zhbërë të gjithë punën e palës së tij në marrjen e një epërsie në pjesën e parë kundër Burnley, duke goditur topin në stomakun e Chris Wood i cili e devijoi topin në rrjetën e zbrazët.

Nxirrni kokoshkat, është koha që Twitter të reagojë …

Ajo që e bën edhe më keq gabimin e lojtarit të Zvicrës është se Arsenali në të vërtetë kishte filluar ndeshjen shkëlqyeshëm dhe fare mirë mund të ishte larg syve në kohën kur ai kishte rrugën e tij të lig.

Pierre-Emerick Aubameyang u dha vizitorëve epërsinë herët, me Willian duke asistuar përfundimin e tij të mençur afër postimit që kaloi pranë Nick Pope ndërsa shënoi golin e tij të nëntë në kampionat.

Akoma, të paktën tifozët e Arsenalit nuk dolën para vetes …

Ndërsa shumica e Twitter shpejt i kthyen vëmendjet e tyre në Granit të dobët të vjetër, të paktën kishte disa cicërima që ofrojnë mbështetjen e mesfushorit (thjesht sigurohuni që të mos lexoni përgjigjet).

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu