Vetullat u ngritën kur Arsenali kaloi 1.5 milion £ në ndaluesin Islandez Runar Alex Runarsson në verë.

Duke gjykuar nga paraqitja e tij kundër Manchester City në Carabao Cup të martën në mbrëmje, këta dyshues kishin të drejtë të përqeshnin ardhjen e ish-burrit Dijon.

Ai nuk bëri një, por dy gabime të dukshme gjatë humbjes së skuadrës së tij 4-1 dhe sfera e Twitter nuk u bë veçanërisht e impresionuar.

Mbrëmja makthi e Runarsson filloi një tmerrshme kur ai ishte fajtor për golin e parë të City brenda dy minutave të hapjes.

Një përzierje midis tij dhe mbrojtësve të tij i dha Gabriel Jesus me një goditje me kokë të lirë në kutinë dhe ai nuk bëri asnjë gabim, duke tundur me kokë rrjetën e pa mbrojtur për të bërë 1-0.

Ky gabim nuk ishte edhe aq i keq krahasuar me të dytin.

Pikërisht kur tifozët e Arsenalit nuk menduan se mund të përkeqësoheshin pasi panë që Gabriel Martinelli hobble në fillim të pjesës së dytë, Runarsson lejoi që goditja e dënimit e Riyad Mahrez të dridhej nëpër duar si një sapun.

Ishte keq. Shume keq.

Megjithatë, të paktën David Seaman po qëndronte pozitiv.

Pasi Phil Foden kishte lobuar Runarsson për të bërë rezultatin 4-1 dhe pluhuri ishte vendosur një tjetër Humbja e Arsenalit, vëmendja u kthye në vendimin se sa keq kishte qenë performanca e portierit.

Ndërkohë, të tjerët po përpiqeshin të gjenin saktësisht se kush ishte fajtori për këtë prishje të fundit të Topçinjve.

Disa, nga ana tjetër, thjesht dëshironin që Emiliano Martinez i besueshëm të kthehej …

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu