Kjo eshte. Për të cituar çdo person ndonjëherë – loja ka zyrtarisht zhdukur.

Koha e vdekjes: 97 minuta në barazimin 0-0 të West Ham United me Fulham.

Rubbing Sezoni 3 GIF nga The Simpsons - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Shkaku i vdekjes: Mike Dean, VAR dhe fytyra e trishtuar e Tomas Soucek.

Në përdorimin dhe ekzekutimin më të keq të Asistentit të Arbitrit të Video në historinë e Premier League, Dean vendosi t’i jepte një karton të kuq yllit të dashur Çek, për pastrimin aksidental të Aleksandar Mitrovic me bërryl ndërsa ai u përpoq të bënte pak hapësirë ​​për veten e tij.

Edhe ashtu, tingëllon më keq sesa ishte në të vërtetë. Na besoni, ishte sjellja më pak e dhunshme që ka parë ndonjëherë futbolli. Diku, Vinnie Jones ka hedhur një lot të vetëm për lojën që ai dinte dikur, dhe luajti kaq tmerrësisht.

Siç ndodh shpesh, ishte gjyqtari i famshëm Deany ai që ishte para dhe qendra e kësaj padrejtësie të fundit sportive. Ai shkoi në ekran, mori një moshë për të menduar (thjesht për kamerat), pastaj bëri atë që ne e dinim se ai do të bënte gjithmonë nga momenti kur Mitrovic goditi dyshemenë.

Sigurisht, edhe ju djema e dinit këtë.

Në fakt, shumica prej nesh kishin një dyshim të poshtër se Deany po shijonte këtë vëmendje – gjë që bën një ndryshim për të, apo jo?

Nuk jemi vetëm ne që kemi menduar për një kohë të dobët ndërsa Dean e do vëmendjen – thjesht pyesni disa favoritë të futbollit.

Në të gjitha këto sidoqoftë, është një njeri për të cilin duhet të ndiejmë keqardhje – dhe një që nuk e bëjmë.

A mendojmë se Dean do të humbasë ndonjë gjumë mbi të? Absolutisht jo.

Do ta them përsëri të gjithë: loja është zhdukur. Mblidh, merr topin në shtëpi, ka mbaruar.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu