Humbja 2: 1 e Arsenalit ndaj Wolves të martën në mbrëmje dëshmoi se ndeshjet në mes të tabelës së Premier League nuk duhet të jenë të mërzitshme.

Brenda 60 sekondave të kësaj, Bukayo Saka tashmë kishte goditur shtyllën, dhe më pak se 10 minuta më vonë i njëjti lojtar kishte përjashtuar një gol për jashtë loje. Në këtë pikë, tifozët e Gunners mund të ishin falur pasi kishin menduar se do të ishte nata e tyre, veçanërisht me Thomas Partey që drejtonte shfaqjen nga mesfusha.

Sigurisht, ata do të përfundonin duke gabuar – shume gabim – por në atë kohë, gjendja shpirtërore ishte e lartë siç tregon një vështrim i shpejtë në librat e historisë së Twitter.

Arsenali u shpërblye përfundimisht për fillimin e tyre të shkëlqyeshëm kur Nicolas Pepe kaloi me lehtësi kalimin e disa sfidave të dobëta të Ujqërve dhe kaloi Rui Patricio.

Kohët e mira nuk do të zgjasnin shumë Arsenal megjithëse Me sekonda për të luajtur deri në gjysmën e kohës, David Luiz bëri atë që David Luiz bën më mirë, ai u përjashtua nga fusha.

Për të drejtën, braziliani ishte për të ardhur keq por shumë pak mund të argumentonin se udhëtimi i tij – megjithëse ishte aksidental – ishte një skuqje nga shkronja e ligjit. Përveç disa tifozëve të Arsenalit në Twitter sigurisht …

Ruben Neves më pas shndërroi topin në goditje, duke e lënë Arsenalin me një detyrë të ndërlikuar pas pushimit.

Gjërat u bënë edhe më të vështira për Topçinjtë kur Joao Moutinho kanalizoi thelbin e partnerit të mesfushës Ruben Neves me një goditje vërtet qesharake. Goditi me një fuqi të pabesueshme nga 30 jardë larg, topi shigjetoi në këndin e sipërm për të ngritur mikpritësit 2-0.

Çdo shpresë që Arsenali kishte për të shpëtuar diçka u shua kur Bernd Leno gjykoi gabimisht një top të gjatë dhe pa dashje e trajtoi atë jashtë kutisë së tij.

Pamja e fytyrës së gjermanit pasi tha të gjitha, dhe atij iu dha urdhri i tij i marshimit siç duhet, duke ulur anën e tij në nëntë burra.

Pas ndeshjes, shumica e tifozëve të Arsenalit thanë se ishin të kënaqur me performancën dhe kush mund t’i fajësonte ata – ata ishin seriozisht mbresëlënës në pjesën e parë.

Ne gjithashtu u lamë pak në dyshime se kush po fajësonin për shkatërrimin e ekipit të tyre …

Edhe Luiz u la pak minuta në dërgimin e tij …

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu