Për shumicën prej nesh, 2020 ka qenë pak mbeturina. * Tingëllon nënvlerësimi klaxon *.

Megjithatë, disa njerëz kanë në të vërtetë patën një 2020 shumë të mirë, në veçanti ato të festuara në çmimet vjetore më të mira të Futbollit FIFA të Enjten në mbrëmje.

Bayern Mynih Robert Lewandowski mori gongun e parë në lojën e meshkujve pasi u emërua Lojtari më i Mirë i FIFA për Burra për vitin 2020 dhe për të drejtën është e vështirë të argumentosh se dikush tjetër madje ishte afër të ishte i denjë për çmimin, një besim i mbështetur nga shumë njerëz në rrjetet sociale.

Përkundër humbjes së çmimit kryesor individual, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u emëruan në Botërorin e XI për Burra. Natyrisht, 11 lojtarët e zgjedhur shkaktuan mjaft bujë, me Real Madridit Sergio Ramos bashkëpunon me Virgil van Dijk në qendër të mbrojtjes, një vendim i cili u prit me një pritje të përzier.

Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp u shpërblye për sezonin e mirë të Reds në të cilin ata më në fund kapërcyen kapuçin e tyre në Premier League duke u zhvendosur në lavdinë e titullit me 99 pikë të jashtëzakonshme

Shefi i Liverpool mori çmimin Traineri më i Mirë për FIFA për Burra për të dytin vit radhazi, një vendim tjetër që dukej i ndarë mendimeve.

Djali i Tottenhamit Heung-min u dha çmimin FIFA Puskas për golin e tij të pabesueshëm solo kundër Burnley në dhjetor 2019.

Sulmuesit e Spurs kanë luajtur disa nga futbollet më të mira të karrierës së tij në muajt e fundit pasi ai dhe Harry Kane vazhdojnë të drejtojnë akuzën e skuadrës së Jose Mourinhos, megjithëse nuk është shumë e kënaqur për Twitter që i ishte dhënë çmimi Puskas.

Diku tjetër, Lucy Bronze u njoh për sezonin e saj të shkëlqyeshëm me Lyon ndërsa ajo fitoi trofeun e saj të tretë radhazi të Ligës së Kampionëve në gusht.

Mbrojtësi i Manchester City ishte qartë i lumtur që i dha Pernille Harder dhe Wendie Renard çmimin, dhe më në fund mediat sociale u bashkuan si një për të festuar yllin e Anglisë dhe për të uruar arritjen e saj. Po, ju e dinit që ishte gënjeshtër sapo e lexuat, apo jo?

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu