West Bromwich Albion dhe mbështetësit e Arsenalit u detyruan të prisnin me padurim për fatin e përplasjes së tyre në Hawthorns të Shtunën në mbrëmje, pasi një stuhi e madhe dëbore mori kontrollin e Midlands.

Me fillimin e shpejtë, shqetësimet filluan të rriteshin nëse ndeshja do të vazhdonte përpara kur një prapambetje mbuloi fushën në një batanije bore. Arsyet e fushës punuan shpejt për t’i bërë linjat e dukshme në terrenin e gjelbër nën të bardhën, dhe arbitri Martin Atkinson ishte i lumtur që loja të vazhdonte.

Mikel Arteta, Sam Allardyce, Martin Atkinson
Vlerësimi i dëmit | Michael Regan / Getty Images

Por me ndeshjen në rrezik, ju djema në Twitter ishit në të mirën tuaj, si gjithmonë.

Ndërsa kishte frikë se disa lojtarë mund të mos lulëzojnë në këto kushte, një njeri që do të ishte në elementin e tij më erdhi në mendje. Skocezi Kieran Tierney do të jetë më shumë i mësuar me motin e ftohtë sesa disa lojtarë që vijnë nga klimat me diell, dhe të gjithë e dinim se ai do të ishte mirë për këtë udhëtim në dëborë.

Sidoqoftë, një njeri budalla ishte i shpejtë për të dyshuar se sa i fortë do të ishte Tierney në këto kushte …

Por Tierney nuk zhgënjeu.

Dhe gjithsesi ne të gjithë kemi qeshur mirë me shpenzimet e mbrojtësit. Lojë e ndershme për djaloshin, ai është bërë me gjëra të rrepta.

Por nëse ekziston një lojë që nuk do ta pëlqente, është një udhëtim në një anën e Sam Allardyce në të ftohtin e ngrirë, me dëborën që bie. Mikel Arteta duhet të ketë pasur frikë nga më e keqja …

Disa Gooners nuk ishin të bindur në lidhje me shanset e ekipit të tyre në një grup kaq të vështirë kushte, dhe arsyetimet filluan të hapeshin para se të fillohej një top.

Edhe ndërhyrja hyjnore nuk do të të shpëtojë nga Big Sam, fella.

Me fat për tifozët e futbollit kudo, fusha u sanksionua si e sigurt dhe e luajtshme, dhe ky alarm i rremë ishte thjesht një goditje e vogël para spektaklit të madh të së Shtunës.

Parashikohet më shumë borë për rreth orës 19.30, kështu që gjërat mund të bëhen interesante sapo loja të jetë në zhvillim …

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu