Zonja dhe zotëri, është fjalë për fjalë Groundhog Day (kontrolloni kalendarin tuaj) dhe ne sapo kemi qenë dëshmitarë të Southampton që humbi 9-0 në një lojë të Premier League. është deja vu gjithçka përsëri …

Këtë herë, torturuesit e tyre ishin Manchester United dhe ashtu si kur Leicester i nënshtroi ata në të njëjtën skuadër rezultatin sezonin e kaluar, mediat sociale përshëndetën lajmet në mënyrë tipike të kuptueshme, të respektueshme.

Vetëm shaka.

U deshën sekonda që xhibet e para të shfaqeshin si më të mirat dhe më të ndriturat e internetit për të hequr mickey nga ana e Ralph Hassenhuttl.

Para se të zhytemi në të gjithë atë masakër, si thoni për disa statistika si një starter i lehtë?

Një nga reagimet më të mira erdhi nga: Llogaria në Twitter “A është përmendur 9-0”, e ngritur në protestë të ekspertëve që vazhdimisht i referohen se Leicesteri mposhtet sa herë që mbulon një lojë të Southampton.

Sigurisht, ata shpejt e ndryshuan emrin në shkëlqyeshëm: ‘SI T Men JEN. PtionRmendur EDHE 9-0.’

Epo, nëse nuk mund të qeshësh me veten tënde …

Rivalët e hidhur të Southampton, Portsmouth, pastaj hyri në veprim.

Disa fytyra të famshme u përfshinë gjithashtu …

Edhe në një nga netët më historike në historinë e Premier League, disa njerëz nuk mund të mos vinin re se si Mike Dean kishte arritur të vidhte shfaqjen, duke marrë një moshë për të rishikuar incidentin që çoi në penallti për tetë golat e United.

Para se të linim tifozët e Southampton të fillonin rikuperimet e tyre, ne nuk do të mund të jetonim me veten nëse nuk do të ndanim disa nga këto cicërima të zjarrit me kapjen e humorit të një mbrëmjeje të rëndësishme në mënyrë perfekte.

Ose, më saktë, thjesht na bëri të qeshim.

Ne do të shihemi herën tjetër Shenjtorët na trajto një thriller me nëntë gola.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu