Wolves kanë rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar sulmuesin Willian Jose në huazim nga Real Sociedad ndërsa ata përpiqen të plotësojnë boshllëkun e lënë të dëmtuar Raul Jimenez.

Jimenez ka qenë golashënuesi më i mirë i Wolves në secilin prej dy sezoneve të tij në Molineux, por aktualisht është mënjanuar pasi kishte thyer kafkën e tij në nëntor pas një përplasje të kokës me David Luiz të Arsenalit.

Skuadra e Nuno Espirito Santo ka marrë vetëm një fitore në Premier League që nga dëmtimi i Jimenez dhe pritet të zhytet në treg në janar në mënyrë që të forcojë opsionet e tyre përpara.

Adama TraoreRaul JimenezJonny
Jimenez ka qenë duke parë nga tribunat pas dëmtimit të tij të rëndë në kokë | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Sipas stacionit radio spanjoll Cadena SER (përmes redaktorit të Football Espana) Collin Millar), Wolves kanë rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar me sulmuesin e Real Sociedad Willian Jose në huazim, me një mundësi për të blerë.

Sociedad ka një marrëveshje për të nënshkruar sulmuesin e Sevillas, Carlos Fernandez dhe si rezultat janë të gatshëm të lejojnë Willian Jose të largohet. Sociedad është gjithashtu i gatshëm të nënshkruajë Martin Odegaard në huazim nga Real Madrid.

Mesfushori gëzoi një sezon të suksesshëm 2019/20 si huazim në Sociedad, para se të kthehej në Bernanbeu në verë. Sidoqoftë, ai ka luajtur vetëm shtatë herë për ekipin e Zinedine Zidane këtë sezon.

Willian Jose u lidh me një lëvizje në Premier League gjatë afatit kalimtar 2019/20 janar, si Tottenham u përpoq të nënshkruante një zëvendësim për Harry Kane të dëmtuar. Sulmuesi madje u la jashtë skuadrave të ditës së ndeshjes së Sociedad pasi interesi filloi të intensifikohej, por Spurs ishin përfundimisht në pamundësi për të përmbushur vlerësimin e Sociedad të lojtarit.

Ujqit janë cituar gjithashtu me interes të mëparshëm për 29-vjeçarin, me veshjen e Midlands të lidhur me një lëvizje për përpara në 2018.

Willian Jose ka shënuar 60 gola në 169 paraqitje për Sociedad që nga bashkimi me klubin në 2016. Ai ka katër gola në 20 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu