Divock Origi po shfaqet si një objektiv serioz i janarit për Wolves mes raporteve në Belgjikë se Liverpool e ka bërë të qartë qëndrimin e tij ndaj sulmuesit.

Origi ka luftuar kryesisht për të kërkuar një vend të rregullt në ekipin e Jurgen Klopp që nga transferimi i tij në Anfield në 2015.

Në të vërtetë, kjo është pavarësisht se ai po organizon triumfin e Reds ‘në Ligën e Kampionëve në 2019 me tre gola të rëndësishëm. Për më tepër, ai ka dalë me disa sulme të rëndësishme në Premier League.

Megjithatë, 25-vjeçari ka bërë vetëm shtatë dalje në këtë fushatë, përfshirë luajtjen e vetëm shtatë minutave të futbollit të Premier League.

Origi ka kohë që e ka gjetur veten pas Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino në rendin e trullosjes në Liverpool.

Por ai gjithashtu ka rënë kohët e fundit prapa Takumi Minamino; ndërkombëtarja e Japonisë justifikoi një tjetër fillim të Premier League të Shtunën me një gol brenda pesë minutash në Crystal Palace.

Raportet e mëparshme kanë sugjeruar që forma e Diogo Jota mund të çojë gjithashtu Klopp në sanksionimin e daljes së Origi.

Tani, sipas HLN, Liverpool tani ia ka bërë të qartë Origi se ai është i lirë të largohet në Janaury. Sipas shitjes belge, Origi do të lejohet të largohet ose me një marrëveshje të përhershme ose me hua kur dritarja të hapet javën e ardhshme.

Dhe gjithashtu është raportuar se Ujqërit po konsiderojnë seriozisht një qasje. Skuadra e Nuno Espirito Santo është në kërkim për të nënshkruar një sulmues të ri pas një dëmtimi të Raul Jimenez.

Meksikani duket se do të humbasë një pjesë të konsiderueshme të fushatës me një kafkë të thyer.

Ata janë lidhur me një lëvizje për sulmuesin e Celtic, Odsonne Edouard. Me të vërtetë, është raportuar se do të paraqitet një ofertë fillestare prej 18 milion £.

Sidoqoftë, me Celtic që ka gjasa të kërkojë më afër 25 milion £, Origi duket se do të dalë si një alternativë më e lirë.

Raporti pretendon se pala e Midlands nuk është e vetme në ndjekjen e tyre për Belgjikën, megjithatë. Brighton, Newcastle dhe Aston Villa janë emëruar të gjithë si paditës të mundshëm edhe për 25-vjeçarin.

Club Brugges dhe Royal Antwerp gjithashtu thuhet se janë të etur për ta sjellë sulmuesin përsëri në atdheun e tij.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Raporti pretendon se mesfushori ofroi ndërrimin e Prem

Ndërkohë, raportet në të hënën Biseda në letër Euro kanë pohuar se Wolves i kanë ofruar Georginio Wijnaldum një kontratë.

Georginio Wijnaldum TEAMtalk

Mesfushori është jashtë kontratës në Anfield në qershor dhe duket se do të largohet në këtë fazë.

Por ndërsa Barcelona ka qenë e lidhur me një sulm të shpejtë, raportet e reja sugjerojnë se Wolves janë gjithashtu të etur.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu