Raportet në mediat spanjolle pretendojnë se Valencia do ta kthejë vëmendjen te Nakamba e Mrekullueshme e Aston Villa nëse nuk arrijnë të nënshkruajnë Lucas Torreira.

Luftëtarët e La Ligas janë të dëshpëruar të rekrutojnë në janar pas një gjysme të dobët të fushatës. Los Che qëndron i 14-ti nga 20 klubet, por janë vetëm dy pikë mbi zonën e rënies.

Ata kanë shënjestruar Torreira, i cili është në një huazim sezonal me Atletico Madrid nga Arsenal. Reprezentuesi uruguajan e ka parë të vështirë kohën e lojës me Los Rojiblancos.

Ata po fluturojnë lart në krye të La Ligës, por Torreira ka luajtur pak rol. Ai ka paraqitur në vetëm nëntë ndeshje të kampionatit, duke filluar dy dhe me një gol në emrin e tij.

Valencia nuk e ka fshehur dëshirën e tyre për ta çuar atë në Mestalla. Diego Simeone duket ngurrojnë të lënë Amerikën e Jugut të largohet pavarësisht se e shtynte atë në periferi gjatë gjithë sezonit.

Atletico ka hedhur poshtë të gjitha pyetjet për disponueshmërinë e tij, por fjala është që Valencia nuk po merr asnjë përgjigje. Ata shpresojnë që ai të kthehet në Arsenal këtë muaj dhe më pas do të merret si huazim në një klub tjetër.

Nëse kjo nuk do të ndodhë, thuhet se Zimbabve ndërkombëtar i Villa do të jetë objektivi i tyre i ardhshëm. El Mercantil Valenciano po sugjerojnë që Nakamba dhe Edson Alvarez i Ajax janë alternativa ndaj Torreira.

Raporti thekson që marrëveshjet për dyshen mund të jenë ‘të komplikuara’ por nuk ofrojnë asnjë arsye pse.

Makamba bëri 19 paraqitje në Premier League për Villa termin e kaluar, por është rënë në stol në 2020-2021. Ish-mesfushori i Klubit Brugge ka filluar vetëm dy ndeshje në kampionat midis pesë daljeve.

Ai ishte i lidhur me klubin turk të Super Ligës Trabzonspor në prill të vitit të kaluar, por qëndroi në West Midlands. Duket se nuk ka gjasa që gjërat do të ndryshojnë shumë nën Dean Smith, veçanërisht me Villa duke shijuar një fushatë të denjë.

Agjent falas i lidhur

Ndërsa Nakamba mund të jetë në largim e sipër, sulmuesi i agjentit të lirë Alex Teixeira mund të jetë në rrugën e tij për tek Villa Park. Ai tani nuk është i bashkuar pasi u largua nga klubi kinez Jiangsu Suning në fillim të janarit.

Alex Teixeira

31-vjeçari ka përvojë për të luajtur në Champions League dhe ka shënuar 11 gola në garën elitare të Evropës. Morgan Sanson i Marseille duket zgjedhja e parë, me Teixeira një alternativë nëse problemet në lidhje me çmimin e tij nuk mund të zgjidhen.

Smith e ka bërë të qartë se ai do të nënshkruajë të paktën një lojtar këtë muaj, por identiteti i tij është ende i panjohur.

LEXO MË SHUMË: Robson hedh dyshime në lidhjen Grealish të Man Utd

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu