Menaxheri i Sheffield Utd, Chris Wilder dha një vlerësim mallkues për anën e tij në departamente të shumta pasi pranoi që Premier League është “brutale”.

Sheffield Utd shkroi një kapitull tjetër në sezonin e tyre zhgënjyes me një humbje tjetër që uli më tej shanset e tyre për të tërhequr një rikthim të mrekullueshëm.

Blades arritën të mbanin lojën pa gola në pushim, por rezistenca e tyre shpejt u thye pas rifillimit.

Humbja i lë klubit Yorkshire 15 pikë të sigurisë, me 12 ndeshje të mbetura.

Duke folur për të BBC pas ndeshjes, Wilder tha: “Ne patëm një hap të drejtë, por na mungonte cilësia dhe forca në thellësi. Ju keni nevojë për lojtarët tuaj më të mirë për të qenë në krye të lojës së tyre. Ju duhet pak më shumë në këtë ndarje sepse është brutale dhe ju ekspozon.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Heroizmat e Ramsdale nuk mjaftojnë pasi Jones frymëzon Liverpoolin për të ndaluar kalbjen

“Liverpool ka disa lojtarë të klasit botëror sepse jo vetëm që kanë qenë të suksesshëm në skenën evropiane por edhe në skenën botërore.

“Dy golat që pësuam ishin vërtet zhgënjyese. Ju duhet të jeni i përsosur nga posedimi dhe i përsosur në posedim kundër Liverpool dhe ne nuk ishim.

“Ne nuk kemi marrë shanse që na kanë ardhur. Me pak fjalë është stina jonë. Ne nuk po mbrohemi askund afër, ashtu siç kemi bërë sezonin e kaluar ”.

Ramsdale i përgjigjet kritikave të shpeshta

Ramsdale.Sheffield.Utd_.TEAMtalk

Portieri i Sheffield Utd Aaron Ramsdale bëri disa ndalesa të shkëlqyera gjatë gjithë garës dhe i tha Sky Sports: “Ne dhamë gjithçka sonte. Për pjesën e parë dhe pjesën më të madhe të pjesës së dytë kemi dhënë një llogari të mirë për veten tonë.

“Ata janë lojtarë të klasit botëror dhe mund t’ia bëjnë këtë çdo skuadre. Padyshim që është një dhomë zhveshje zhgënjyese sepse ndoshta mund të kemi diçka nga kjo,

“Ka qenë disa herë këtë sezon që mund të kisha dalë më mirë. Niceshtë bukur të bësh disa pritje sonte por kjo është puna ime. Disa nga kritikat që kam marrë kanë qenë të justifikuara. Disa nuk e kanë bërë. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu