Në rregull, të gjithë qetësohuni.

Virgil van Dijk është përsëri në fushën e stërvitjes … me një futboll.

Po ndodh Zyra GIF - Gjeni dhe Ndani në GIPHY

Mbrojtësi i madh nuk është parë që kur ai mori disa mbërthecka të Jordan Pickford në gju, dhe një kryq i prishur do të thotë që ai nuk pritet të kthehet në veprim deri në fund të pranverës më shpejt.

Linja zyrtare nga Liverpool ka qenë një me kujdes, dhe kuptohet që ata nuk po i bëjnë asnjë presion për t’u rikthyer këtë sezon. Sidoqoftë, në prapaskenë, klubi po bën gjithçka që mundet për ta ushqyer atë në gjendje të mirë fizike, dhe ai ka kaluar pjesën e hershme të vitit të ri duke bërë punë fizike në kompleksin sportiv Nad Al Sheba në Dubai.

Kjo shpjegon rrezatimin e diellit në sfondin e një video që ai postoi në historinë e tij në Instagram që i ka fansat të gjithë të nxehtë nën jakë.

Siç ndahet më historitë e vetë lojtarit në Instagram, Van Dijk postoi një klip të shkurtër të tij përsëri në fushë me topin në këmbë. Dhe ndërsa ne nuk mund të lexojmë shumë për rikuperimin e tij nga nëntë sekonda të kujdestarëve të parakohshëm, fakti që ai në të vërtetë po luan futboll përsëri, kaq shpejt pas një dëmtimi të tmerrshëm, mund të jetë vetëm një shenjë pozitive.

Nëse jeni të shqetësuar nëse Virgjëresha është jashtë në Dubai me vetminë e tij, atëherë mos e bëni. Ndërsa vazhdon shërimin, atij i është bashkuar një anëtar i ekipit fizio të Liverpool, ndërsa një fytyrë tjetër e njohur u zhvendos për të bërë një vizitë.

Ish-bashkëlojtar Dejan Lovren, aktualisht në një pushim në mes të sezonit në Zenit, sigurohuni që të kontrolloni. Gërryjtjet e djathit i thonë të gjitha.

Me një shënim më serioz, ndërsa prognozat e hershme për shërimin e Van Dijk janë premtuese, nuk duhet të presim që ai të kthehet së shpejti. Lojtari besohet të jetë në shënjestër të euros në verë për një kthim të plotë në veprim, por Jurgen Klopp – duke folur më herët në janar – nuk do ta jepte as atë si një shënjestër.

Kur u pyet nga Sky Sports si po ia kalon, Klopp tha: “Mirë, shumë mirë. Unë nuk kam asnjë problem të flas për Virgil van Dijk. veryshtë shumë mirë, por duhet ende një rrugë e gjatë, kjo është kjo lloj dëmtimi.

“Jam i lumtur kur i shoh këto video, të jem i sinqertë, sepse kjo thjesht tregon se ai bën përparim të mirë. Por do të duhet ende shumë kohë, kështu është. Do të doja të them diçka tjetër, por këto janë faktet, për fat të keq “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu