Oneshtë një nga momentet më emocionuese në kalendarin e FIFA 21 Ultimate Team, pas publikimit të
ekipi i vitit.

Tifozët nga e gjithë bota kanë kaluar javë duke votuar për 11 lojtarët e tyre më të mirë nga viti 2020, dhe rezultatet përfundimtare janë publikuar tani – me mega stats rritur karta në rrugën e tyre në pako.

Le të hedhim një vështrim në atë që dimë deri më tani dhe kush ka çfarë vlerësimi …

Shtë Bajerni i Mynihut i cili dominoi TOTY këtë vit, me jo më pak se katër lojtarë që bënë prerje – portieri Manuel Neuer, mbrojtësi i majtë Alphonso Davies, mesfushori Joshua Kimmich dhe sulmuesi Robert Lewandowski.

Liverpool kanë dy përfaqësues në pjesën e pasme, pasi të dy Virgil van Dijk dhe Trent Alexander-Arnold fituan vende në ekip. Po ashtu, flamuri për Premier League është gjithashtu Manchester United‘s Bruno Fernandes dhe Manchester Cityështë Kevin De Bruyne.

Real MadridSergio Ramos përfundoi në mbrojtje, ndërsa Juventus‘Cristiano Ronaldo dhe Kylian Mbappe i PSG u bashkuan me argëtimin në sulm.

Mund të shikoni më shumë në TOTY ketu.

Skuadra nuk u zbulua me vlerësime, por EA ka filluar t’u japë tifozëve një paraqitje të shkurtër të asaj që ata mund të presin nga këto karta qesharake duke filluar gjërat me sulmuesit.

Duke filluar me Ronaldo, atij i është dhënë një kartë e vlerësuar 98 e cila vjen me një goditje qesharake 98, 96 ritme dhe 96 driblime. 89 kalime dhe 88 fizike përbëjnë pjesën tjetër të statistikave të tij domethënëse, kështu që njeriu i Juventusit padyshim që duket se do të jetë argëtues për të luajtur.

Një tjetër karton me 98 vlerësime, Lewandowski gjithashtu ka 98 gjuajtje, por ai është më i dobishëm se në lojërat e mëparshme për shkak të kombinimit të tij të ri me 94 driblime dhe 91 ritme. Shtoni 94 e tij fizike në të gjitha ato, dhe ju keni marrë veten një përbindësh.

Mbarimi i argëtimit është Mbappe, i cili tani është vlerësuar 97 me 99 ritme, 98 driblime dhe 96 të shtëna. Jo keq.

FIFA 20 pa tifozët të vlerësoheshin me vlerësime ndërsa përparimi përparonte dhe duket se do të jetë e njëjta marrëveshje në FIFA 21.

Vitin e kaluar, na u dhanë sulmuesve fillimisht ditën kur ata u lëshuan në pako, dhe ata u ndoqën përfundimisht nga mesfushorët, mbrojtësit dhe portieri gjatë ditëve të ardhshme.

Siç ka qenë rasti që nga FIFA 19, tifozët tani do të kenë mundësinë të zgjedhin një njeri të 12-të për ta shtuar në ekip, dhe këto letra zakonisht janë diçka e veçantë.

FIFA 19 na solli Neymar dhe FIFA 20 na solli Ronaldon, dhe tani që kemi parë kush nuk e bëri prerjen për TOTY të këtij viti, ne mund të fillojmë të mendojmë se kush mund ta bëjë atë për njeriun e 12-të.

Dridhje kanë konfirmuar se ata do të presin një Manau 12 me 12 Jan, ku karta përfundimtare TOTY do të zbulohet në botë.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu