Manchester City e shtriu fitoren e tij në të gjitha garat në 21 ndeshje, pasi tre gola në 10 minutat e fundit i ndihmuan ata për një fitore 4-1 ndaj Wolves të martën në mbrëmje.

Siç pritej, City filloi në ngjitje dhe do të kalonte në avantazh kur shkurtimi i Riyad Mahrez u devijua në rrjetën e tij nga Leander Dendoncker brenda 16 minutave.

Mikpritësit mezi i lanë kundërshtarët e tyre të kishin një goditje për pjesën tjetër të pjesës së parë dhe menduan se kishin shënuar përsëri pak para pushimit, vetëm për goditjen e Aymeric Laporte që përjashtohej për offside.

City vazhdoi të dominonte derisa, në mënyrë të pabesueshme, Wolves shënoi me goditjen e tyre të parë në ndeshjen në orë. Conor Coady ishte heroi, duke tundur me kokë goditjen e lirë të Joao Moutinho për të barazuar rezultatet.

Wolves atëherë kishte një shans shtesë para se City të fillonte të ngrinte presionin edhe një herë. Përfundimisht kjo u shpagua, kur Jezusi përfitoi nga kaosi në kutinë e Ujqërve duke ndjekur Kyle Walker duke kërkuar kryqin duke shkatërruar shtëpinë nga një distancë e afërt. Mahrez pastaj vendosi lojën përtej çdo dyshimi, duke përfunduar i qetë në kutinë pas një gabimi nga Owen Otasowie.

Pastaj me goditjen e fundit të lojës, Jesus shënoi një gol të dytë i cili mori një kohë jashtëzakonisht të gjatë për t’u konfirmuar nga VAR.

Këtu janë vlerësimet e lojtarëve tuaj nga Etihad Stadium …

Adama Traore, Rodri, Ruben Dias
Qyteti rrallë lejon që Ujqërit të kalojnë nëpër | Clive Brunskill / Getty Images

Ederson (GK) – 6/10 – Për 60 minutat e para ai mund të kishte përfunduar të gjitha fjalët e kryqëzuara të fletëve të sotme, e tillë ishte përfshirja e tij e kufizuar. Pak mund të bënte për të mbajtur larg kokën e vendosur mirë të Coady.

Kyle Walker (RB) – 8/10 – Tregoi shpejtësinë e tij me disa vrapime të rikuperimit. Kalimi i tij i gjatë ishte gjithashtu i mirë. Koha e tij drejtuar në mënyrë të përkryer për të çuar në fitoren e City.

Ruben Dias (CB) – 7/10 – Ishte duke luajtur një lojë tjetër shembullore, derisa humbi njeriun e tij, Coady, për barazimin e Wolves. Disa nga kalimet e tij ishin të shkëlqyera.

Aymeric Laporte (CB) – 7/10 – Kishte një gol të dështuar për offside. Ishte turp pasi shfaqja e tij e vendosur meritonte një shpërblim.

Joao Cancelo (LB) – 7/10 – Një tjetër shfaqje me ndikim nga mbrojtësi. Ai u rrit në mesfushë në zotërim dhe shfaqi vizionin e tij mbresëlënës.

Bernardo Silva
Bernardo Silva ishte afër golit në pjesën e parë | Clive Brunskill / Getty Images

Rodri (DM) – 7/10 – Bëri punën e ndyrë, duke mbuluar për shokët e tij të skuadrës kur ata dilnin përpara. Zotërimi i mbajtur që qarkullon me pasimin e tij të saktë.

Kevin De Bruyne (CM) – 7/10 – Një burim i fuqishëm i krijimtarisë. Ai nuk e mori përsipër lojën në mënyrë imperiente, siç e dimë se mundet, por përsëri e vutë re klasën e tij.

Bernardo Silva (CM) – 7/10 – Një kërcënim i vërtetë. Ai gjeti hektarë hapësirë ​​midis linjave dhe përdori lëvizjen e tij të zgjuar për të tërhequr mbrojtësit e Ujqërve nga pozicioni i tyre.

Xhoni, Riyad Mahrez
Mahrez i dha Jonny një natë të gjatë | Clive Brunskill / Getty Images

Riyad Mahrez (RW) – 9/10 – Një performancë e mirë. Ai krijoi golin e hapjes dhe arriti të priste brenda dhe të gjuante në disa raste. Ai dolli në ekranin e tij të shkëlqyeshëm me një gol në fazat e mbylljes.

Gabriel Jesus (ST) – 9/10 – Përmbysi disa raste të paraqitshme në pjesën e dytë, por e kompensoi atë duke kapur dy gola.

Raheem Sterling (LW) – 7/10 – Bëri disa vrapime inteligjente që herët. Gjithashtu bëri mirë kur e çoi topin në këmbë.

Ilkay Gundogan – 7/10 – Tregoi gjakftohtësi të mirë në ndërtimin e qëllimit të tretë.

Conor Coady, Romain Saiss, Fabio Silva
Coady tundi me kokë një barazim në pjesën e dytë | Pishinë / Getty Images

Rui Patricio (GK) – 7/10 – Bëri disa ndalesa vërtet të mira nga Silva dhe De Bruyne për të mbajtur skuadrën e tij në të në pjesën e dytë.

Leander Dendoncker (CB) – 4/10 – Një gjë që nuk doni të bëni kundër City është shënimi i një autogoli. Bukur ropey edhe pas kësaj.

Conor Coady (CB) – 5/10 – Goli i kapitenit! Turp se në fund të fundit nuk do të thoshte absolutisht asgjë!

Romain Saiss (CB) – 4/10 – Pozicionimi i tij ishte i dyshimtë në disa raste, me mbrojtësin që luante sulmuesit e qytetit në disa raste.

Gabriel Jesus, Romain Saiss, Ruben Neves
Mesfusha e Ujqërve u detyrua thellë gjatë gjithë procedurave | Clive Brunskill / Getty Images

Ki-Jana Hoever (RWB) – 4/10 – Kishte një mbrëmje të vështirë duke u përpjekur të mbash skedarët në Sterling, De Bruyne dhe Cancelo. Ai u driblua më shumë se çdo lojtar tjetër në fushë.

Ruben Neves (CM) – 5/10 – Seriozisht luftoi për të marrë këmbën e tij në top në pjesën e parë, duke luajtur në thelb si një mbrojtës shtesë i qendrës. Bëri pak më mirë pas pushimit – për pak gjithsesi.

Joao Moutinho (CM) – 6/10 – Punoi shumë dhe mbajti formën e tij mbrojtëse. Dorëzimi i tij i gjuajtjes së lirë për golin e Coady ishte i hollë.

Jonny (LWB) – 5/10 – E kapur në tokën e askujt më shumë se një herë për shkak të lëvizjes së zgjuar të Silva dhe Mahrez. Ekspozuar për hapës.

Adama Traore, Rodri, Ruben Dias
Traore udhëhoqi vijën për anën e tij | Clive Brunskill / Getty Images

Nelson Semedo (RW) – 4/10 – Kishte një mbrëmje mjaft të dobët. Nuk jam i sigurt se çfarë po bënte për golin e dytë të City dhe kontributi i tij në të tretin e fundit ishte i papërfillshëm.

Adama Traore (ST) – 4/10 – Disa lëvizje premtimesh në tranzicion. Sidoqoftë, atij i mungonte vizioni për të prishur Qytetin në mënyrë efektive.

Pedro Neto (LW) – 4/10 – Absolutisht i mbushur me shtyp nga City sa herë që ai merrte topin. Pak mund të bënte për ta parandaluar atë.

Fabio Silva – 6/10 – Gjërat i lidhën në mënyrë efektive pasi të vijnë në. Mbase duhet të kishte filluar.

Owen Otasowie – 4/10 – Erdhi, dha një gol, shkoi jashtë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu