Liverpool përfundoi një seri prej katër humbjesh të drejta në Premier League me një fitore rutinë 2-0 ndaj Sheffield United të Dielën në mbrëmje.

Reds shijuan shanse më të mira në fillim me Georginio Wijnaldum, Roberto Firmino dhe Trent Alexander-Arnold të gjithë duke detyruar pritje të mira nga Aaron Ramsdale në pjesën e parë. Sidoqoftë, nikoqirët patën disa mundësi të tyre me Ozan Kabak që shpëtoi poshtërimin e një autogoli nga flamuri jashtë loje.

Pas pushimit, të Kuqtë gjetën çizmet e tyre të qitjes me Curtis Jones duke qëlluar për në shtëpi në skaj të kutisë. Minuta më vonë, Sadio Mane e kishte përsëri topin në rrjetë, vetëm për golin e tij që përjashtohej për jashtë loje.

Liverpool bëri dyfishimin e epërsisë kur Roberto Firmino’s gjuajtja u devijua nga Ramsdale nga Kean Bryan. Reds panë ndeshjen pa shumë bujë për të regjistruar të 12-tën Premier League fitore e sezonit.

Këtu janë vlerësimet e lojtarëve tuaj nga Bramall Lane …

Ramsdale ishte në formë të frymëzuar në pjesën e parë
Ramsdale ishte në formë të frymëzuar në gjysmën e parë | Shaun Botterill / Getty Images

Aaron Ramsdale (GK) – 7/10 – Bëri një varg ndalesash të mrekullueshme në pjesën e parë për të mbajtur anën e tij në të. Pak ai mund të bënte për secilin qëllim.

Ethan Ampadu (CB) – 6/10 – Grumbulloi mjaft pasime të gabuara, megjithëse nën presion të konsiderueshëm. Mbrojtur mjaft mirë dhe u vendos në zotërim ndërsa gjërat përparuan.

Phil Jagielka (CB) – 5/10 – Pavarësisht se ishte afër të 40-ve, ai nuk doli shumë keq në pjesën e parë. Rrobat pastrimin e tij për golin e Liverpool dhe u tërhoq pak para orës në mënyrë që Blades të mund të riformësoheshin.

Kean Bryan (CB) – 6/10 – Mbivendosur për të siguruar disa kryqe të denjë në modën Jack O’Connell-esque. I pafat për të devijuar përpjekjen e Firmino-s para Ramsdale.

Stevens kaloi një mbrëmje të gjatë
Stevens kaloi një mbrëmje të gjatë | Pishinë / Getty Images

George Baldock (RWB) – 5/10 – Kishte shumë për t’u marrë me mbajtjen nën kontroll të Robertson dhe Mane. Nuk ofroi një marrëveshje të madhe në të tretën e fundit, duke dështuar për të përfunduar një kros të vetëm.

Oliver Norwood (CM) – 7/10 – Dorëzimi dhe kalimi i topit të tij të vdekur ishte me para më shpesh sesa jo. Gjithashtu prishi lojën bukur. Deri tani mesfushori më i mirë i Blades.

John Fleck (CM) – 5/10 – Punoi shumë duke u përpjekur të prishte mesfushën e Liverpool por ai humbi posedimin mjaft shpesh.

John Lundstram (CM) – 5/10 – Përsëri, industria ishte atje, por loja e tij ishte gjithçka përveç frymëzuese.

Enda Stevens (LWB) – 4/10 – Luftuar kundër Alexander-Arnold – keq. Po ashtu i varfër në posedim.

McBurnie duhej të ishte më klinik përpara portës
McBurnie duhej të ishte më klinik përpara golit | Shaun Botterill / Getty Images

David McGoldrick (ST) – 6/10 – Mbajti topin në mënyrë efektive në raste të rralla kur ai e merrte atë. Gjithmonë shkoja afër me kokë në shkëmbimet hapëse.

Oli McBurnie (ST) – 5/10 – Luftuan larg, por humbën një shans të madh pak para mbarimit të orës. Ju duhet të shënoni ato në lojëra si këto.

Oliver Burke – 5/10 – Kontrabandist i drejtpërdrejtë por produkti përfundimtar ishte tragjik.

Ben Osborn – 5/10 – Përfshihet rrallë. Sapo duhet ta linim McGoldrick-un të ndezur.

Billy Sharp – 6/10 – Një kameo mjaft e qetë.

Alexander-Arnold kishte një stuhi
Alexander-Arnold kishte një stuhi | Pishinë / Getty Images

Adrian (GK) – 7/10 – Bëri një ndalesë kryesore nga McGoldrick herët. Pas kësaj, ai u shndërrua në një spektator në pjesën më të madhe.

Trent Alexander-Arnold (RB) – 8/10 – Një nga shfaqjet e tij më të mira në kujtesën e fundit. Ai ishte një kërcënim i vazhdueshëm nga e djathta dhe duhej të kishte të paktën një asistim.

Nat Phillips (CB) – 7/10 – Dukej rehat. Ai mbledhi topa të lirë për argëtim dhe gjithashtu bëri një palë blloqe të imëta.

Ozan Kabak (CB) – 7/10 – Vendosni një nga pas portierët e tij në pjesën e parë, vetëm për t’u shpëtuar nga flamuri jashtë loje. Pas kësaj ai u vendos dhe ishte mjaft i fortë.

Andy Robertson (LB) – 7/10 – Një shfaqje intriguese. Ai u fut në zonat qendrore dhe u shkaktoi Blades lloj-lloj problemesh.

Jones hapi rezultatin për ekipin vizitues
Jones hapi rezultatin për ekipin vizitues | Pishinë / Getty Images

Thiago Alcantara (CM) – 7/10 – Një mbrëmje mjaft e drejtpërdrejtë për spanjollin. Ai gdhendi disa mundësi për skuadrën e tij.

Curtis Jones (CM) – 8/10 – Tregoi qetësi të madhe për të shënuar një gol të rëndësishëm për skuadrën e tij. Ndihmoi gjithashtu për të ricikluar posedimin me disa pasime gati perfekte.

Georginio Wijnaldum (CM) – 7/10 – Mbani gjërat e rregullta dhe të rregullta për pjesën më të madhe, duke grumbulluar një normë përfundimi të kalimit prej 94%. Kish një goditje të denjë në portë, e cila ishte ruajtur mirë.

Firmino humbi një-në-një në shkëmbimet hapëse
Firmino humbi një-në-një në shkëmbimet hapëse | Shaun Botterill / Getty Images

Mohamed Salah (RW) – 7/10 – Nja dy momente të rrezikshme. Do të zhgënjehet që nuk ka shënuar ose asistuar. Jo aq i zhgënjyer sa unë, unë e trefishova kapitenin e tij në FPL këtë javë.

Roberto Firmino (ST) – 7/10 – Ka humbur një rast qesharake të lehtë në pjesën e parë. Rrugën e tij drejt një goli në pjesën e dytë, vetëm për panelin e dyshimtë të qëllimeve për të ndërhyrë. Pasoi topin mirë.

Sadio Mane (LW) – 6/10 – Sikur një të kishte përjashtuar për offside i cili do të jetë jashtëzakonisht zhgënjyes. Vazhdimi i tij i dobët i shënimit.

James Milner – 6/10 – Punoi shumë për të ndihmuar ekipin e tij për të parë gjërat.

Naby Keita – N / A

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu