Leicester City u rrëzua nga raundi i 32-të në Europa League të Enjten mbrëma, duke humbur 2-0 nga Slavia Prague në King Power Stadium.

Pjesa e parë ishte zhgënjyese për Foxes. Pavarësisht zotërimit dominues, ata nuk klikuan në të tretën e fundit dhe ishin vizitorët e tyre ata që shkuan më afër për të shënuar kur Abdallah Sima gjuajti pas shtyllës, pasi kapi një gabim nga Caglar Soyuncu.

Pas pushimit, zhgënjimi i Leicester u kthye në ankth kur Slavia kaloi në avantazh përmes Lukas Provod.

Pranimi ishte një gjuajtje në krah që i duhej nikoqirëve dhe ata shpejt rritën intensitetin. Sidoqoftë, përkundër sjelljes së tij si Harvey Barnes dhe Timothy Castagne, Leicester nuk arriti të krijojë asgjë dhe Sima vuri lojën pa dyshim me një goditje të mirë, 25-oborre 11 minuta nga koha.

Këtu janë tuajat Dhelprat vlerësimet e lojtarëve nga King Power Stadium …

Soyuncu ha kishte lojëra më të mira
Soyuncu ha kishte lojëra më të mira | Marc Atkins / Getty Images

Kasper Schmeichel (GK) – 5/10 – Goditja ishte goxha e tmerrshme për të qenë i sinqertë. Pak ai mund të bënte për secilin qëllim.

Daniel Amartey (RB) – 5/10 – Ai thjesht nuk është një mbrojtës i djathtë. Mbrojtur mjaft mirë, por rrallë, nëse ndonjëherë, sipërmarrje përpara.

Caglar Soyuncu (CB) – 4/10 – Nëse ishte për shkak të lodhjes ose vetëkënaqësisë, ai vendosi një ekran të shpërndarë me gabime. U përpoq të ecte përpara kur Foxes u larguan në pjesën e dytë, por më pas morën një rezervim qesharake budalla.

Jonny Evans (CB) – 6/10 – Bënë mirë për pjesën më të madhe. Ishte veçanërisht dominues në ajër, duke fituar pesë nga gjashtë duelet e tij ajrore.

Luke Thomas (LB) – 6/10 – E mbajti Sima të qetë për pjesën më të madhe. Do të bëhen pyetje nëse ai mund të ketë bërë më mirë për golin. Plot me energji.

Leicester ishte shumë i sigurt në zotërim që herët
Leicester ishte shumë i sigurt në posedim në fillim | Marc Atkins / Getty Images

Wilfred Ndidi (DM) – 5/10 – Një nga kalimtarët më progresivë të Leicester – jo gjithmonë ata hiqeshin. Në fakt, ata rrallë e bënin.

Hamza Choudhury (CM) – 5/10 – Frustratively pasiv në zotërim. Ndërpreu lojën në mënyrë efektive megjithëse, duke regjistruar një kombinim të pesë trajtimeve dhe përgjimeve.

Youri Tielemans (CM) – 5/10 – Asnjëherë nuk dukej plotësisht rehat duke plotësuar James Maddison si mesfushori më i përparuar i Leicester. Sa më shpejt që lojtari anglez të kthehet, aq më mirë.

Under ishte talentuar një fillim i rrallë dhe nuk arriti të bëjë përshtypje
Under ishte talentuar një fillim i rrallë dhe nuk arriti të bëjë përshtypje | Michael Regan / Getty Images

Cengiz Under (RW) – 4/10 – Ishte i përfshirë shumë herët, por produkti i tij përfundimtar ishte i dobët. Zbehet ndërsa gjërat përparuan dhe ai ndoshta duhet të ishte zëvendësuar. Këndet ishin gjithashtu mbeturina.

Jamie Vardy (ST) – 4/10 – Duket seriozisht i ulët në besim. Slavia bëri mirë që e detyroi gjerë, por ai ishte gjithsesi shumë kot me hapjet e tij.

Marc Albrighton (LW) – 4/10 – Punoi shumë si gjithmonë, por mund të ketë qenë fajtor për qëllimin e Slavia. Në zotërim ai nuk ishte i shkëlqyeshëm, duke goditur kryqet e tij dhe duke mos pasur hile të nevojshme.

Castagne ishte një përmirësim pasi erdhi
Castagne ishte një përmirësim pasi erdhi | James Williamson – AMA / Getty Images

Timothy Castagne – 6/10 – Shtoi një shtysë shumë të nevojshme në të djathtë. Ai duhet të kishte filluar.

Ricardo Pereira – 6/10 – Vendosur pothuajse si një numër dhjetë pas ardhjes në. Ishte e çuditshme, por lloj pune herë pas here.

Harvey Barnes – 5/10 – Dukej e rrezikshme herë pas ardhjes, por nuk mund të detyronte një përparim. Mori një rezervim të frustruar vonë.

Sidnei Tavares – 6/10 – Jo rrethana ideale për të bërë debutimin e tij në Leicester.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu