Leicester City siguroi një barazim të besueshëm 0-0 larg Slavia Prague në ndeshjen e parë të raundit të 32 të Ligës së Evropës.

Pjesa e parë ishte mjaft e hapur me të dy palët duke shijuar momente premtuese. Harvey Barnes dukej veçanërisht i rrezikshëm për Leicester, duke u rrëshqitur prapa skuadrës së Slavia në disa raste. Sidoqoftë, nikoqirët – të cilët shtynë një nga stendat e tyre me mesazhin: ‘Slavia Prague, Fox Hunters’ para ndeshjes – kërcënuan në banak.

Pas pushimit, pala Çeke doli me forcë nga bllokimet, duke mbështetur vizitorët e tyre dhe duke provuar Kasper Schmeichel me disa gjuajtje të largëta. Leicester, ndërkohë, u përpoq të përgjigjej me ndeshjen që përfundimisht u shkëput.

Shorti e lë barazimin të hapur përpara ndeshjes së kthimit të Enjten e ardhshme në King Power Stadium.

Këtu janë tuajat Dhelprat vlerësimet e lojtarëve nga Praga …

Kasper Schmeichel
Schmeichel u akuzua për veshjen e një korse nga Slavia në ndërtimin e lojës | Visionhaus / Getty Images

Kasper Schmeichel (GK) – 7/10 – Derdhi një kryq në pjesën e dytë. Ishte një moment i vërtetë në zemër. Për më tepër, ai bëri mirë. Sidomos për dikë që mban 10 kg peshë shtesë

Daniel Amartey (RB) – 6/10 – I fortë. Disiplina e tij mbrojtëse nuk mund të vihej në pikëpyetje, por Leicester humbi seriozisht shtytjen sulmuese të Timothy Castagne dhe Ricardo Pereira.

Caglar Soyuncu (CB) – 7/10 – Disa sfida të nxituara mënjanë, ai ishte shumë i mirë. Ai fitoi shumicën dërrmuese të dueleve të tij dhe e përfundoi ndeshjen në 14 largime.

Jonny Evans (CB) – 7/10 –
Siguroi një fjollë të mirë për partnerin e tij më shkatërrues të qendërmbrojtësit. Ai tregoi gjakftohtësi të mirë për të ndihmuar Leicester-in të ndalë rrymën kur Slavia kërcënoi.

Luke Thomas (LB) – 7/10 – Lufton të merret me kërcënimin e Sima-s herë-herë. Duke shkuar përpara ai u lidh mirë me Barnes.

FBL-EUR-C3-SLAVIA PRAGU-LEICESTER
Maddison duroi një natë zhgënjyese | MICHAL CIZEK / Getty Images

Wilfred Ndidi (CM) – 6/10 – Jo aq dominante sa e dimë se mund të jetë. Ai ende arriti të bënte çip me disa përgjime dhe trajtime të rëndësishme.

Youri Tielemans (CM) – 6/10 – Ishte fajtor për gjërat ngadalë në zotërim. Duke thënë se, ai ishte zakonisht i zellshëm dhe grumbulloi një sasi mbresëlënëse të rikuperimeve. Luajti dhjetë minutat e fundit në mesfushën sulmuese.

James Maddison (AM) – 5/10 – Ai filloi mirë, duke i lidhur gjërat në mënyrë efektive dhe duke bërë përshtypje në kthesën e gjysmës. Ndërsa Slavia përmirësohej sidoqoftë, ai u margjinalizua dhe u zëvendësua para fundit.

FBL-EUR-C3-SLAVIA PRAGU-LEICESTER
Vardy kishte vetëm 13 prekje gjatë gjithë lojës | MICHAL CIZEK / Getty Images

Marc Albrighton (RW) – 6/10 – Filloi me shkëlqim dhe vazhdimisht kërkonte të merrte topin pas mbrojtjes së Slavia. Ndikimi i tij u dobësua ndërsa gjërat përparuan dhe ai u tërhoq në orën e orës.

Jamie Vardy (ST) – 6/10 – E izoluar bukur në të gjithë. Ai bëri vrapimet, por nuk e mori shërbimin.

Harvey Barnes (LW) – 8/10 – Lojtari më i mirë i ekipit të tij. Ai shfrytëzoi Alexander Bah duke luajtur lartë duke shigjetuar pas mbrojtësit të djathtë në shumë raste. Nëse ai do të zgjidhte përfundimin e tij, ai ndoshta do të ishte lojtari më i mirë në botë.

Kelechi Iheanacho – 6/10 – Rezervuar disa sekonda pasi erdhi për ‘bërrylin’ më të butë të të gjitha kohërave, duke e përjashtuar atë për ndeshjen e dytë. Ai ishte kryesisht i paefektshëm.

Cengiz Under – 6/10 – Shumë tifozë të Leicester po bënin thirrje që ai të fillonte përpara Albrighton para ndeshjes. Në provat e kameos së tij, është e vështirë të kuptohet pse.

Hamza Choudhury – 6/10 – Nuk bëri asgjë të gabuar.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu