Arsenali kapërceu kushtet dimërore për të goditur West Bromwich Albion 4-0 në Hawthorns, ndërsa burrat e Mikel Arteta vazhduan mini-ringjalljen e tyre.

Gunners kaluan në epërsi në 22 minuta, kur Kieran Tierney u tërhoq nga krahu i majtë dhe goditi një goditje të mrekullueshme në këndin e sipërm në këmbën e tij të dobët të djathtë. Vizitorët dyfishuan avantazhin e tyre vetëm disa minuta më vonë, pasi Bukayo Saka goditi shtëpinë për të përfunduar një lëvizje të bukur, të rrjedhshme të ekipit.

Arsenal vrau ndeshjen në orën e orës, me Alexandre Lacazette që goditi topin pas Sam Johnstone, pasi Semi Ajayi për pak sa nuk ktheu një pastrim në rrjetën e tij. Francezi më pas nudoi qëllimin përfundimtar të lojës mbi vijën nga një kros i rrahur i Tierney për ta dënuar West Brom në një humbje tjetër, dhe vazhdoni mini-ringjalljen e Gunners.

Le të hedhim një vështrim në vlerësimet e lojtarëve nga një mbrëmje e mbushur me gola në dëborë tek Hawthorns.

Branislav Ivanoviç
Duart në kokë | Michael Regan / Getty Images

Sam Johnstone (GK) – 5/10 – Bëri një ruajtje të hershme për të mohuar Bellerin me zgjuarsi. Nuk mund të bëja asgjë për të mbajtur larg grevën e mrekullueshme të Tierney. E majta plotësisht e maroonuar edhe për të dytin, të tretin dhe të katërtin.

Darnell Furlong (RB) – 5/10 – Lejohet që Tierney brenda të ketë një çarje në portë shumë lehtë. Big Sam do të mashtrohet. Një shfaqje e dobët nga mbrojtësi.

Semi Ajayi (CB) – 5/10 – Nuk mund ta përballoja urinë e Lacazette, dhe u la e ekspozuar nga pozicionimi i dobët i Furlong në disa raste. Të kursyer nga shënimi i një autogoli gazmor duke goditur shtyllën.

Branislav Ivanovic (CB) – 4/10 – Duket milje larg ritmit dhe jo në nivelin e duhur për Baggies. Nuk kishte asnjë përgjigje për lëvizjen e lëngshme të Arsenalit. Nënshtruar nga dëmtimi – një mëshirë e vogël.

Dara O’Shea (LB) – 5/10 – Bombarduar poshtë asaj ane të majtë nga fluturuesit Saka dhe Bellerin. Të copëtuar ndërsa Topçinjtë synuan pa pushim krahun e tij. Një mbrëmje e vështirë për mbrojtësin.

FBL-ENG-PR-BROM-ARSENAL PER WESTNDIMOR
Sawyers ngulin çizmen në | Michael Regan / Getty Images

Romaine Sawyers (CM) – 5/10 – Nuk shënoi një autogol të qeshur këtë herë, duke bërë kështu një përmirësim të menjëhershëm në daljen e tij të fundit. Megjithatë, nuk jam i sigurt se ai kontribuoi me ndonjë gjë pozitive në performancë.

Conor Gallagher (CM) – 6/10 – Dëshironte të bënte një ndryshim, por talentet e tij ishin të kufizuara në një sistem kaq të ngurtë dhe pa frymëzim. Një parullë prej 90 minutash.

Matt Phillips (CM) – 5/10 – Jashtë pozicionit, por përdoret në qendër për energjinë e tij dhe presionin. Nuk kishte asnjë ndikim. Ai është një anësor, në fund të fundit.

Callum Robinson, Pablo Mari
Kushte të vështira për t’u përballur me Robinson | Michael Regan / Getty Images

Matheus Pereira (RW) – 5/10 – Anonim, dhe prerë një figurë shumë të irrituar. Vendoseni në punë në drejtim të vrapimit, por nuk lejohet të demonstrojë se çfarë ka të bëjë me lojën e tij.

Callum Robinson (ST) – 6/10 – Kush dëshiron të jetë një sulmues i vetëm në një ekip futbolli Allardyce? Jeez Kaq pak për të bërtitur për Robinson të Shtunën, por jo faji i tij aspak. A e kishin një gol të ndaluar për offside.

Grady Diangana (LW) – 4/10 –
Nuk jam i sigurt nëse ai e preku topin në pjesën e parë. Kurrë nuk hyri në lojë, dhe topi nuk i dilte shpesh aq sa të nuhaste. Nënshtrohen në gjysmë kohe.

Charlie Austin
Nën | e para | Pishinë / Getty Images

Charlie Austin (ST) – 5/10

Kyle Bartley (CB) – 6/10

Rakeem Harper (CM) – N / A

Kieran Tierney, Rob Holding, Pablo Mari
Golashënuesi Tierney | Michael Regan / Getty Images

Bernd Leno (GK) – 7/10 – Kurseni një mendim për njeriun më të ftohtë në Murrizat. Asgjë për të bërë, dhe do të ishte kthyer në një burrë dëbore nëse nuk do ta kishte mbajtur veten të zënë me ngrohje individuale.

Hector Bellerin (RB) – 7/10 – Shkrepi një goditje të hershme drejt portës, por pa përpjekjen e tij të kursyer. Shumë më mirë sesa shfaqjet e fundit, dhe të dorëzuara në të dy gjysmat e fushës.

Rob Holding (CB) – 8/10 – I vendosur dhe komandues në detyrat e tij, ndërsa përbën një kërcënim edhe në zonën e penalltisë së Baggies. Komode

Pablo Mari (CB) – 7/10 – Dali nga mbrojtja me topin mirë, duke pasur parasysh mungesën e tij të punës mbrojtëse të kërkuar. Një mbrëmje e qetë për qendërmbrojtësin.

Kieran Tierney (LB) – 8/10 – E nxori Arsenalin në shenjë me një goditje brilante në këmbën e tij gjoja më të dobët, duke përplasur topin në këndin e sipërm. Asnjëherë nuk u tërhoq nga detyrat e tij sulmuese, duke furnizuar të katërtin me një kryq të shkëlqyeshëm.

Granit Xhaka, Romaine Sawyers
Xhaka duke luftuar larg | Michael Regan / Getty Images

Dani Ceballos (CM) – 8/10 – Gjithmonë në kërkim për të depërtuar në mbrojtjen West Brom me pasim të drejtpërdrejtë, vertikal, ndërsa nuk mungon as pickimi në trajtim.

Granit Xhaka (CM) – 7/10 – Disiplinuar nga jashtë, dhe nuk tregoi asnjë shenjë të Z. Hyde tek Dr Jekyll. E mbajti Arsenalin duke goditur dhe zhdukur rreziqet e mundshme – jo se kishte shumë.

Emile Smith Rowe (AM) – 8/10 – Bënë një vrapim të bukur pas mbrojtjes West Brom për t’i gdhendur plotësisht për golin e dytë, duke e mbështjellë me vetëmohim topin për Saka.

FBL-ENG-PR-BROM-ARSENAL PER WESTNDIMOR
Superylli i shtrirë në pritje | TIM KEETON / Getty Images

Bukayo Saka (RW) – 9/10 – Vazhdoi formën e tij të mirë, duke përdorur drejtimin e tij të drejtpërdrejtë për efekt të mirë dhe duke tmerruar shënuesin e tij. Goditi në shtëpi golin e dytë – nuk mund të humbasë nga atje. Përsëri shkëlqyeshëm.

Alexandre Lacazette (ST) – 9/10 – Prodhoi një top të bukur këndor për të dërguar Smith Rowe për të dytin. Vrau ndeshjen me dy gola klinikë në pjesën e dytë.

Pierre-Emerick Aubameyang (LW) – 7/10 –
U hodh poshtë dhe krijoi hapësira në krahun e majtë që Tierney të shfrytëzonte. Ende nuk po hyj në ato pozicione shënimi të golave.

Ainsley Maitland-Niles (RB) – 7/10

Willian (RW) – 6/10

Joe Willock (CM) – 6/10

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu