Wolverhampton Wanderers u detyruan të punojnë shumë për fitoren e tyre 1-0 ndaj Leeds në Molineux të Premten në mbrëmje, një rezultat i dhënë atyre falë një autogoli të pafat nga Illan Meslier.

Ishin Wolves ata që patën shansin e parë të vërtetë të lojës ndërsa goditja e shkëlqyeshme e Pedro Neto në minutën e 11-të nga distanca u shndërrua në traversë nga Meslier. Të dy palët shkëmbyen gjysmë shanse për pjesën e mbetur të pjesës, me Wolves që kishin më të mirë të gjërave, por asnjëra palë nuk mund të bënte përparim para gjysmës së kohës.

Presioni i nikoqirëve do të shpërblehej më pak se 20 minuta në pjesën e dytë kur Adama Traore kishte një gërshetim dhe një përpjekje të fortë me rreze të largët, duke goditur në traversë, përpara se të ricochetonte Meslier të pafuqishëm përpara se të folej në rrjetë.

Patrick Bamford mendoi se ai kishte barazuar në minutën e 78-të, por goli i tij u përjashtua për offside – duke lejuar Wolves të mbajë për tre pikë të vlefshme. Ja se si vlerësuan të dy grupet e lojtarëve.

Rui Patricio
Një natë e qetë për Patricio | Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Rui Patricio (GK) – 6/10 – Praktikisht një spektator në të 100-in e tij Premier League lojë Kishte shumë pak për të bërë deri në kohën e ndaljes, por ishte mjaft vigjilent për të mbajtur larg Leeds.

Leander Dendoncker (CB) – 7/10 – Një çift spitali kalon nga mbrapa, por belgu ishte solid në mbrojtje dhe u gjend në vendin e duhur kur duhej. E mbajti Bamford të qetë gjithë natën.

Conor Coady (CB) – 7/10 – Në atë që ishte paraqitja e tij e 100-të në Premier League, Coady në të vërtetë nuk kishte shumë për të bërë. Disa pasime të këndshme, por një natë relativisht e qetë.

Romain Saiss (CB) – 7/10 – Mirë bëri që të merresh me kërcënimin e Raphinha në të djathtë. Disa herë shumë fizik por në mënyrë të qartë bëri aq sa të mos shqetësohej Leeds‘përpara.

Joao Moutinho
Moutinho ishte mbresëlënës | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Nelson Semedo (RM) – 7/10 – Një kërcënim i vazhdueshëm nga e djathta, por nuk ka produkt përfundimtar. Kishte dy shanse të mira, por nuk arriti të provonte vërtet Meslier.

Ruben Neves (CM) – 7/10 – I tërhoqi telat në mesfushë pa krijuar kurrë ndonjë gjë domethënëse. Zotërimi i Hoowed lart dhe ishte i shpejtë për të ricikluar topin përpara.

Joao Moutinho (CM) – 7/10 – Një kalë i vërtetë pune. Shkatërroja lojën rregullisht dhe ishte i lumtur të fuste përpara me ritëm kur duhej.

Jonny Otto (LM) – 6/10 – Bomba me rregullësi përpara por nuk u përfshi aq shumë sa Semedo në të djathtë.

Pedro Neto, Stuart Dallas
Neto ishte një kërcënim real | Pishinë / Getty Images

Pedro Neto (RW) – 7/10 – Lojtari më i mirë i lojës me pak diferencë. Gjithçka e rrezikshme vinte përmes Neto-s, por dëshira e tij për të shënuar një ulërimë prej 30-oborre e lëshonte disa herë.

Willian Jose (ST) – 6/10 – Tried është më së miri të jetë një pikë fokale dhe ishte një shqetësim kur bëhej fjalë për të luftuar për topa të gjatë, por ai nuk ishte përfshirë aq shumë sa Ujqit do të kishte shpresuar.

Adama Traore (LW) – 6/10 – Duket shumë si Traore e vjetër për pjesë të mëdha. Produkti i tij përfundimtar shpesh mungonte, megjithëse rrufeja e tij e një goditje meritonte një gol.

Marcal – 6/10

Rayan Ait-Nuri – N / A

Fabio Silva – N / A

Illan Meslier
Meslier ishte për të ardhur keq | Alex Pantling / Getty Images

Illan Meslier (GK) – 7/10 – Ishte i pafuqishëm për fillimin e Wolves dhe nuk e meritonte të bëhej portieri më i ri që shënoi një autogol të Premier League. Bënë disa pritje të mira herët për të ndaluar Ujqërit të dilnin përpara më herët.

Luke Ayling (RB) – 7/10 – Përqafoi betejën si me Traore ashtu edhe me Neto. Kuptohet që luftonte ndonjëherë, por shkaktoi mjaft probleme për të parandaluar që të mos futeshin shpesh në kuti.

Pascal Struijk (CB) – 7/10 – Dukej shumë më komod mbrapa në qendërmbrojtës. Gëzoi betejën e tij me Hozen.

Liam Cooper (CB) – 7/10 – Të lumtur të bëj punën e ndyrë si në ajër ashtu edhe në tokë. I bëri jetën ferr Jose-it dhe e detyroi Neto të vazhdonte të provonte fatin e tij nga një distancë. Duhet të kishte hapur rezultatin, por nuk arriti të shfrytëzonte në maksimum një goditje me kokë të hershme.

Stuart Dallas (LB) – 6/10 – Nuk e shmangu betejën me Traore por i gjeti këmbët e shpejta të Netos shumë për t’u marrë me të. Kaloi shumë lojë shumë thellë për t’u siguruar që ai nuk do të kapej në banak.

Raphinha
Raphinha ishte e rrezikshme | Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Jamie Shackleton (DM) – 5/10 – Luftuar në rolin e Kalvin Phillips. Ishte e vështirë për të lidhur mbrojtjen dhe mesfushën dhe ishte paksa e ngathët në zotërim.

Raphinha (RM) – 7/10 – Deri më tani rreziku më i madh i Leeds. Rregullisht hynte në pozicione të rrezikshme dhe bënte mirë që krijonte hapësirë ​​rreth tij, por produkti përfundimtar nuk ishte gjithmonë aty.

Mateusz Klich (CM) – 4/10 – Një natë e ndërlikuar për Klich. Dukej për të luftuar me ritmin e sulmeve të Wolves dhe nuk mund të kontribuonte mjaftueshëm për të ecur përpara vetë. Saktësia e kalimit nuk ishte aty.

Tyler Roberts (CM) – 5/10 – Kërkohet të luajë si një mesfushor shumë për dikë që nuk është mesfushor. Ishte përgjegjës për shkatërrimin e shumë sulmeve.

Jack Harrison (LM) – 4/10 – Punoi shumë duke u ngritur dhe zbritur në fushë por thjesht nuk mund të përfshihej. Më shumë një mbrojtës i majtë herë pas here për të ndihmuar në përballimin e Traore dhe Neto.

Patrick Bamford, Leander Dendoncker
Bamford kishte përjashtuar një gol | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Patrick Bamford (ST) – 5/10 – Një pasagjer për pjesën më të madhe të lojës. Nuk mund të futem pas vijës së pasme të Wolves përveç për një gol jashtë loje. Do të ketë zemëruar shumë lojtarë të Fantasy Premier League.

Pablo Hernandez – 6/10

Helder Costa – N / A

Ezgjan Alioski – N / A

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu