Manchester United i mbijetoi frikës në fillimin e pjesës së parë dhe në fund të pjesës së dytë për të mposhtur Sheffield United në Bramall Lane në një fitore argëtuese 3-2 në Premier League.

Djajtë e Kuq ranë prapa herët kur Oliver Burke nxitoi Dean Henderson në posedim, duke bërë që portieri të humbasë hapat e tij dhe të lejojë David McGoldrick të futet brenda.

United rriti performancën e tyre dhe gjeti barazimin në minutën e 26, pasi një top i gjatë pas nga Victor Lindelof gjeti Marcus Rashford. Reprezentuesi i Anglisë e zbuti topin në mënyrë të përsosur para se ta kapte pas Aaron Ramsdale.

United kaloi në avantazh shtatë minuta më vonë kur një pasim i shkëlqyeshëm Paul Pogba gjeti Anthony Martial të dilte në shtëpi në përpjekjen e dytë.

Vizitorët e shtuan epërsinë e tyre në fillim të pjesës së dytë me një gol të mrekullueshëm të ekipit, pasi Rashford dyfishoi numrin e tij falë disa portierëve të dobët nga Ramsdale. Sheffield United tërhoqi njërën mbrapa vonë pasi Lindelof goditi me një goditje nga këndi mbi kokën e McGoldrick dhe në rrjetë.

Blades pothuajse vodhi një pikë në fund kur Lys Mousset goditi një goditje të topit drejt golit nga buza e kutisë, por Henderson shpengoi veten me një pritje akrobatike për të vulosur fitoren e tre.

FBL-ENG-PR-SHEFFIELD UTD-MAN UTD
Ramsdale ishte i varfër | GRIFFITHS LAURENCE / Getty Images

Aaron Ramsdale (GK) – 3/10 – Një performancë tronditëse ndërsa ai dukej se nguliste frikë dhe nervozizëm në vijën e tij të pasme.

Chris Basham (CB) – 5/10 – U zhvendos në mesfushë pasi Berge u lëndua dhe u mundua të kishte ndonjë efekt të vërtetë në lojë.

John Egan (CB) – 5/10 – I luftuar me dinamizmin e sulmit të vizitorëve, por jo shumë që ai mund të bënte për ndonjë nga golat.

Jack Robinson (CB) – 4/10 – U drejtua i tërbuar nga Rashford gjithë natën. Një mbrëmje të ashpër që ai do të dëshirojë ta harrojë më shpejt sesa më vonë.

George Baldock (RWB) – 5/10 – Një tjetër që nuk mund ta përmbajë Rashford gjatë natës, por të gjithë golat erdhën nga ana tjetër e fushës.

Enda Stevens (LWB) – 5/10 – Bënë relativisht mirë kundër Greenwood dhe bëri mirë edhe përpara. Thjesht jo nata e tij.

Ethan Ampadu
Ampadu ishte anonim në mesfushë | Pishinë / Getty Images

Sander Berge (CM) – N / A – Zgjati vetëm disa minuta para se të tërhiqeshit me një dëmtim të muskulit.

Ethan Ampadu (CM) – 5/10 – Kaloi tej mase në mesfushë dhe nuk mund ta përballonte Pogba. Një kurbë mësimi për huazuarin në Chelsea.

John Fleck (CM) – 5/10 – Erdhi afër dyfishimit të epërsisë së tyre herët, por shumë anonime pas kësaj. Mori një asist nga një kënd në fund.

FBL-ENG-PR-SHEFFIELD UTD-MAN UTD
McGoldrick shënoi dy herë natën | Peter POWELL / Getty Images

David McGoldrick (ST) – 6/10 – Nuk ishte fantastik me lojën e tij të përgjithshme, por vjen me dy gola gjatë natës dhe do të jetë përgjithësisht i kënaqur me performancën.

Oliver Burke (ST) – 5/10 – Mbylle Henderson për të detyruar gabimin për golin, por mezi pashë topin pas kësaj.

Phil Jagielka – 3/10 – Një natë e ashpër për veteranin, i cili hyri pas dhjetë minutash, por më pas u zëvendësua vetë menjëherë pas një ore. Vraponi i tërbuar gjithë natën nga Rashford.

Lys Mousset – 4/10 – Kishte një përpjekje të madhe në fund të lojës të shpëtuar nga Henderson që do t’u kishte fituar një pikë.

Rhian Brewster – N / A

Dean Henderson, Harry Maguire
Henderson kishte një lojë të vështirë | Laurence Griffiths / Getty Images

Dean Henderson (GK) – 5/10 – Henderson bëri një gabim të madh në fillim të lojës dhe dukej i lëkundur gjatë gjithë pjesës së parë, por bëri një pritje të madhe në fund të lojës për të siguruar të tre pikët.

Aaron Wan-Bissaka (RB) – 5/10 – Nuk kishte shumë për të bërë gjatë dhe parandaloi të gjitha sulmet nga ana e tij.

Victor Lindelof (CB) – 6/10 – I pafat me goditjen e kokës nga McGoldrick në fund për të bërë 3-2, por përndryshe ishte përsëri i shkëlqyeshëm.

Harry Maguire (CB) – 6/10 – Udhëhoqi mirë nga mbrapa dhe mbajti në heshtje sulmin e Sheffield United në pjesën më të madhe.

Alex Telles (LB) – 5/10 – Performanca e mirë shkon përpara me pasime të mprehta, por dukej nervoz në mbrojtje sidomos drejt fundit.

Nemanja Matic (CM) – 5/10 – Duket sikur këmbët i kishin mirë dhe e lanë vërtet në pjesën e parë, por një paraqitje e qëndrueshme pas pushimit.

Paul Pogba (CM) – 8/10 – Një performancë kryesore nga francezi tregoi pse ka gjithmonë kaq shumë ‘bla bla bla’ që e rrethon të ardhmen e tij. Mori një asist dhe u përfshi shumë në golin e tretë.

Bruno Fernandes (AM) – 6/10 – Një natë e qetë për portugezin madhështor por gjithsesi krijoi disa raste. Herën e parë këtë sezon United ka fituar pa marrë një gol ose asistim.

Mason Greenwood (RW) – 6/10 – Punoi shumë gjatë gjithë natës dhe gjithmonë një kërcënim, por asnjëherë nuk mori gjelbërimin në të tretën sulmuese.

Marcus Rashford (LW) – 9/10 – Lojtari më i mirë në fushë. Gjithmonë duke i bërë gjërat të ndodhin dhe shënova dy gola të jashtëzakonshëm. Lojtari më i mirë i Djajve të Kuq.

Anthony Martial (ST) – 7/10 – Punoi shumë gjatë gjithë kohës dhe më në fund u fut në listën e rezultateve. Rrëmbeu një asist për një masë të mirë dhe shikoi prapa te vetja e tij e zakonshme.

Juan Mata (RW) – N / A

Donny Van de Beek – N / A

Scott McTominay – N / A

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu