Ndeshja e parë e Thomas Tuchel si menaxher i Chelsea ishte një për të harruar pasi skuadra e tij e re u mbajt në një barazim 0-0 nga Wolves në Stamford Bridge.

Chelsea dominoi topin, por nuk arriti të krijonte një mundësi të qartë, Ben Chilwell kishte dy shanset më të mira të Blues, por dërgoi një goditje të topit në gjysmën e parë dhe flakëroi në pjesën e dytë.

Pavarësisht se kaluan pjesën më të madhe të lojës kampionuar në gjysmën e tyre, Wolves patën hapjen më të mirë, megjithëse Pedro Neto mund të hiqte përpjekjen e tij vetëm në traversë.

Le të përpiqemi të shërohemi nga gjithë ajo eksitim dhe të futemi në disa vlerësime të lojtarëve.

Pedro Neto, Antonio Rudiger
Rudiger filloi në qendër të mbrojtjes për Chelsea | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Edouard Mendy (GK) – 5/10 – Në të vërtetë nuk kisha një kursim për të bërë me Wolves rrallë kërcënues.

Cesar Azpilicueta (CB) – 6/10 – Vendosi në një kryq në kërkim në pjesën e dytë dhe ishte i vetmi qendërmbrojtës i Chelsea me shumë licencë për të bredhur përpara.

Antonio Rudiger (CB) – 6/10 – Sjellë Patricio në një pritje të rehatshme pasi u ngrit më e larta nga një goditje e lirë në pjesën e parë. Kishte shumë pak për të bërë në mbrojtje.

Thiago Silva (CB) – 6/10 – Bëri një sfidë të madhe në gjysmë të rrugës për të zhvendosur Podence por përndryshe testohej rrallë në mbrojtje.

Callum Hudson-Odoi
Hudson-Odoi filloi larg për Chelsea | James Williamson – AMA / Getty Images

Callum Hudson-Odoi (RWB) – 7/10 – Dorëzimi ishte në moment dhe dukej lojtari më aventuresk, krijues i Chelsea me gatishmërinë e tij për të kandiduar te lojtarët. Gjurmuar në mënyrë fantastike në goditje të kohës së plotë për të bërë një sfidë të rëndësishme dhe për të mohuar Dendoncker.

Jorginho (CM) – 6/10 – E mbajti Chelsea duke shënuar, rrallë dorëzon topin pasi Chelsea dominonte zotërimin.

Mateo Kovacic (CM) – 7/10 – Brisku i mprehtë në zotërim ndërsa Chelsea dominonte topin. Zgjodhi Havertz me një top të zgjuar në ndërtim e sipër deri në një mundësi të madhe për Chilwell dhe u përpoq të bëhej gati nga skaji i kutisë.

Ben Chilwell (LWB) – 6/10 – Ndez një top të gjerë në pjesën e parë pasi takoi dorëzimin e Hudson-Odoi në pjesën e pasme, përpara se të hapte një mundësi të artë në pjesën e dytë.

Kai Havertz
Havertz filloi në Chelsea para tre | James Williamson – AMA / Getty Images

Kai Havertz (FW) – 5/10 – Përgatiti Chilwell për shansin më të mirë të Chelseat për lojë me një shkurtim të ponderuar në mënyrë perfekte. Flashes e cilësisë, por në gjendje të ketë një ndikim të qartë në lojë.

Olivier Giroud (ST) – 5/10 – Kishte një gjysmë nuhatje në portë në pjesën e dytë, por nuk arriti të bënte një lidhje të pastër me një distancë të afërt. Zëvendësohet me 14 minuta të mbetura pas një mbrëmje relativisht të qetë.

Hakim Ziyech (FW) – 5/10 – Duke luajtur si një sulmues i brendshëm, prodhoi disa pasime të shkëlqyera në terren, por asnjëherë nuk u tërhoqa prapa ose bëra ndonjë pyetje në prapavijë të Wolves.

Tammy Abraham – 5/10

Christian Pulisic – 6/10

Mason Mount – 6/10

Patricio u shqetësua rrallë në pjesën e parë
Patricio u shqetësua rrallë në pjesën e parë | James Williamson – AMA / Getty Images

Rui Patricio (GK) – 6/10 – Detyruar në një pritje të rehatshme nga një gjysmë e parë me kokë Rudiger me një goditje të gjatë për të mohuar Hudson-Odoi në pjesën e dytë.

Willy Boly (CB) – 8/10 – Vendosni një ndërrim të madh mbrojtës ndërsa Wolves u kthye në një shfaqje të disiplinuar dhe zhgënjeu Chelsea përpara, duke përfshirë një pastrim të jashtëzakonshëm për të mbajtur një kryq ngacmues të malit.

Conor Coady (CB) – 7/10 – Ekspertisht marshoi linjën e prapme të Ujqërve pasi skuadra e tij e kufizoi Chelsea në shumë pak mundësi – përfshirë një bllok të guximshëm për të mbajtur larg Ziyech.

Max Kilman (CB) – 7/10 – Shpërtheu veten para gjithçkaje dhe gjithçkaje ndërsa Wolves u kthye në një paraqitje të vendosur mbrojtëse.

Ruben Neves
Neves filloi në zemër të mesfushës së Wolves | James Williamson – AMA / Getty Images

Nelson Semedo (RWB) – 7/10 – I shtyrë nga Chilwell për të bërë një mbrojtje pesë në pjesën më të madhe të pjesës së parë pasi Wolves qëndroi kompakt dhe e zhgënjeu përpara sulmuesin e Chelsea. Kaloi në krahun e majtë mbrapa në gjysmë kohe

Leander Dendoncker (CM) – 6/10 – Mbërriti në kutinë vonë për të shënuar në gjysmën e parë dhe prodhoi një bllok të madh për të mbajtur larg Havertz në pjesën e dytë.

Ruben Neves (CM) – 5/10 – Zhurmoi mjaft nga një goditje e lirë në skajin e kutisë në pjesën e parë, por u mundua të merrte topin pasi Chelsea mbizotëronte zotërimin e topit.

Rayan Ait-Nuri (LWB) – 5/10 – Ashtu si Semedo në krahun tjetër, rrallë dilte përpara si pjesë e një Ujku të ngurtë mbrapa pesë. U zëvendësua në gjysmë kohe.

Daniel Podence
Podence filloi në një front të Ujqërve tre | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Pedro Neto (FW) – 6/10 – Zgjodhi Dendoncker për të gdhendur golin e parë të Wolves në pjesën e parë dhe dukej lojtari më i rrezikshëm i Wolves me hapin e tij të ritmit dhe sulmet përpara. Kapi shtyllën e tërthortë me një vrapim plaçkitës përpara dhe u përpoq të përfundonte topin në pjesën e dytë.

Daniel Podence (FW) – 5/10 – Në mënyrë efektive duke vepruar si një nëntë e rremë, por u la kryesisht për të ushqyer mbetje. Kombinuar mirë me Neto për të rregulluar fillimin më të mirë të Wolves dhe u zëvendësua me 20 minuta të mbetura.

Adama Traore (FW) – 5/10 – Kishin disa përpjekje përpara, por përndryshe ishte relativisht i qetë, pasi Wolves kaloi pjesën më të madhe të lojës kampionuar në gjysmën e tyre.

Ki-Jana Hoever – 6/10

Willian Jose – 5/10

Joao Moutinho – N / A

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu