Manchester United luajti në ngërçin e tretë të njëpasnjëshëm me një barazim 0-0 kundër Crystal Palace në Premier League në një Selhurst Park të mjegullt të Mërkurën në mbrëmje.

Mjegulla e rëndë ishte një bekim nganjëherë, pasi do të thoshte që ne nuk mund ta shihnim futbollin absolutisht të turbullt që po zhvillohej në terrenin e Parkut Selhurst.

Nemanja Matic pa një përpjekje të devijuar nga distanca e mirë e mbrojtur nga Vicente Guaita në pjesën e parë, por United përndryshe kërcënoi rrallë. Dean Henderson e mohoi Patrick van Aanholt vonë për të ruajtur një pikë për Djajtë e Kuq.

Le të marrim një frymë, të shërohemi nga gjithë ajo eksitim dhe të futemi në disa vlerësime të lojtarëve.

FBL-ENG-PR-Pallati kristal-NJERIU UTD
Guaita filloi mes shkopinjve për Palace | MIKE HEWITT / Getty Images

Vicente Guaita (GK) – 6/10 – Bënë një pjesë të parë të frikshme të pritjes për të dhënë një përpjekje të devijuar të Matic, por përndryshe ishte e patrazuar.

Joel Ward (RB) – 6/10 – Shpërtheu me një hapësirë ​​të çarë për të mbajtur një krosim të Wan-Bissaka në pjesën e parë. Ishte personi më i ngarkuar i Pallatit kundër Shaw-it të gjallë.

Cheikhou Kouyate (CB) – 7/10 – United ofroi shumë pak, por Kouyate vështirë se gaboi një këmbë.

Gary Cahill (CB) – 6/10 – Fitua disa goditje me kokë dhe luajti nga e pasmja bukur, por kishte shumë për të bërë në mbrojtje.

Patrick van Aanholt (LB) – 6/10 – Nuk kishte vërtet një mbrojtje të madhe për të bërë pasi United rrallë hetonte ose kërcënohej. Kishte rastin më të mirë të Palace për lojë, por u mohua nga Henderson.

Andros Townsend, Luke Shaw
Townsend filloi në krahun e djathtë për Palace | Pishinë / Getty Images

Andros Townsend (RM) – 5/10 – Ndez një gjysmë breshëri mjaft të gjerë në pjesën e dytë. Gjurmuar me zell përsëri në një përpjekje për të kontrolluar Shaw gjallë.

Luka Milivojevic (CM) – 5/10 – Dërgoi një mundësi të mirë për goditje të lirë drejt në murin e United. Relativisht i qetë pasi mesfusha e United nuk arriti të bënte shumë pyetje për Palace. Luajti në van Aanholt për shansin më të mirë të Palace për ndeshjen.

James McCarthy (CM) – 6/10 – Një performancë energjike, e fortë, para se të detyrohej të largohej nga lëndimi menjëherë pas mbarimit të orës.

Eberechi Eze (LM) – 6/10 – Dukej lojtari më i gjallë i Palace dhe shijoi një betejë interesante kundër Wan-Bissaka. Zëvendësohet me shtatë minuta të mbetura.

FBL-ENG-PR-Pallati kristal-NJERIU UTD
Ayew filloi në krye për Palace | ADRIAN DENNIS / Getty Images

Christian Benteke (ST) – 5/10 – Kombinuar mirë me Ayew për të ngritur partnerin e tij të grevës për gjysmën e shikimit të golit në periudhën e dytë. Lidhja me një kryq Ayew dështoi menjëherë pas shënimit të orës.

Jordan Ayew (ST) – 5/10 – Dërgoi një përpjekje të mirë të goditur në pjesën e dytë drejt Henderson, dhe zgjodhi Benteke për të krijuar një hapje nga e cila Belgu duhet të kishte bërë më mirë.

Jairo Riedewald – 5/10

Jeffrey Schlupp – 5/10

Dean Henderson
Henderson filloi mes shkopinjve për United në mungesë të De Gea | Visionhaus / Getty Images

Dean Henderson (GK) – 6/10 – Në mënyrë të qetë mbajti një përpjekje të ndezur të Ayew në pjesën e dytë dhe bëri një pritje të rëndësishme vonë për të mohuar van Aanholt.

Aaron Wan-Bissaka (RB) – 6/10 – Prodhoi një kryqëzim të frikshëm të ulët në pjesën e parë, i cili pothuajse e gjeti rrugën për në Cavani. Bënë mirë në mbrojtje kundër Eze dhe Ayew.

Harry Maguire (CB) – 5/10 – Fajtor për keqvendosjen e disa pasimeve dhe gabimin e disa kokave

Eric Bailly (CB) – 5/10 – I lirshëm në zotërim disa herë dhe herë pas here i jepte Benteke pak hapësirë ​​- një forcë goditjeje më e fuqishme mund të ketë kapitalizuar.

Luke Shaw (LB) – 7/10 – Injektoi pak jetë në United me disa shpërthime përpara dhe dukej lojtari më i rrezikshëm i Djajve të Kuq.

Luka Milivojevic, Bruno Fernandes
Fernandes filloi në mesfushën e United | Mike Hewitt / Getty Images

Fred (CM) – 5/10 – I ngathët në zotërim disa herë, nuk ofroi shumë përparim, i zëvendësuar pas 73 minutash.

Nemanja Matic (CM) – 5/10 – Realizoi një pritje të mirë nga Guaita në pjesën e parë me një vozitje nga skaji i kutisë. Përndryshe kurrë nuk kërkoi me të vërtetë shumë nga faqja e pasme e Pallatit.

Bruno Fernandes (CAM) – 5/10 – Ashtu si shumica e ekipit të United, fajtor për pranimin e ngadaltë të posedimit disa herë. Në pamundësi për të ushtruar cilësinë e tij të zakonshme në lojë.

Marcus Rashford
Rashford filloi në krahun e djathtë | Mike Hewitt / Getty Images

Mason Greenwood (RW) – 5/10 – Dërgoi një gjysmë shansi vetëm pas shtyllës në pjesën e parë. U zhvendos në mes për 15 minutat e fundit dhe hapi një gjysmë shansi tjetër mbi traversë.

Edinson Cavani (ST) – 5/10 – Prodhoi një gjysmë shansi për pak gjatë pjesës së parë, por përndryshe nuk dukej vetja e tij e zakonshme e mprehtë. Zëvendësohet pas 75 minutash.

Marcus Rashford (LW) – 5/10 – Flashed një gjysmë shansi fare larg në pjesën e parë, dukej i ngadaltë për topin në pjesën e dytë.

Scott McTominay – 6/10

Dan James – 5/10

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu