Manchester United luajti një humbje 0-0 me Real Sociedad në Old Trafford të Enjten në mbrëmje, me ekipin vendas që e dinte që vendi i tyre në 16 të fundit të Europa League ishte siguruar tashmë pas fitores së tyre 4-0 në ndeshjen e parë.

Vizitorëve iu dha një mundësi e lavdishme për t’i dhënë vetes një vijë shpëtimi të mundshme kur Daniel James pranoi një penallti të hershme, por Mikel Oyarzabal goditi në mënyrë të pashpjegueshme goditjen e tij të topit mbi traversë.

Pjesa e dytë filloi pak më shkëlqyeshëm se e para, dhe vendasit menduan se do të kishin kaluar në avantazh menjëherë pas orës kur Axel Tuanzebe dërgoi topin në kokë me një goditje me kokë nga këndi i Alex Telles, vetëm për arbitrin për të përjashtuar golin për sfidën e Victor Lindelof në ndërtimin pas një kontrolli VAR.

Të dy palët dukej se ishin të kënaqur të trokisnin topin për gjysmën e fundit të orës së fundit ose më shumë pasi United luajti një fitore të rehatshme të përgjithshme 4-0.

Le të shkojmë tek ato Të bashkuar vlerësimet e lojtarëve.

Alex Telles kërcen për të fituar një goditje me kokë
Alex Telles kërcen për të fituar një goditje me kokë | Laurence Griffiths / Getty Images

Dean Henderson (GK) – 6/10 – Ne nuk mund ta theksojmë këtë mjaftueshëm – bëri absulutisht asgje. Pa asnjë faj të tij, vizitorët thjesht nuk mund të vinin një dorezë te United.

Aaron Wan-Bissaka (RB) – 6/10 – Solid në mbrojtje siç kemi pritur, por gjithashtu duket se po përpiqen të shtojnë qëllimin e sulmit në lojën e tij. Shumë punë për të bërë për cilësinë e tij në të tretën e fundit, por duket se po përparon mirë.

Victor Lindelof (CB) – 6/10 – Bëri atë që duhej të bënte, por rrallë u provua në të vërtetë. Kryer faull i cili çoi në golin e Tuanzebe për të mos u lejuar por do të ishte i ashpër për ta kritikuar atë për këtë.

Eric Bailly (CB) – 7/10 – Zemra juaj ende fundoset sa herë që ai provon një shkelje në buzë të kutisë së tij, por gjithçka që bëri ai dukej se dilte natën. I fortë, i mëshirshëm dhe i përdori të gjitha atributet e tij fizike për efekt të mirë.

Alex Telles (LB) – 7/10 – Vuri në dukje më shumë për cilësitë e tij sulmuese sesa lojën e tij mbrojtëse, por ai mbrohej shumë mirë sa herë që thirrej. Ofroi një dalje në krahun e majtë të United dhe bëri të pamundurën për të zgjatur ndeshjen.

Fred dukej shumë i gjallë në qendër të fushës
Fred dukej shumë i gjallë në qendër të fushës | Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Fred (CM) – 8/10 – Drove në mesfushën e Real Sociedad dhe vazhdimisht shikonte të vazhdonte anën e tij më tej në fushë. Qartë i është dhënë pak më shumë licencë për të bredhur nga menaxheri i tij duke pasur parasysh rrethanat dhe ai kërkoi të shijonte rolin.

Nemanja Matic (CM) – 6/10 – U ul në bazën e mesfushës dhe pastroi gjithçka që i dilte përpara. Posedimi i ricikluar mirë dhe në thelb thjesht bëri atë që bën.

Bruno Fernandes (AM) – 6/10 – Goditi traversën në pjesën e parë me një përpjekje të bukur për të bërë kaçurrela. Kanë punuar shumë larg topit për ekipin, por thjesht nuk kanë ndikuar në lojën që kemi pritur nga ai.

Daniel James mbajti vendin e tij anash
Daniel James mbajti vendin e tij anash | Laurence Griffiths / Getty Images

Daniel James (RW) – 6/10 – Pranoi një penallti në pjesën e parë, por gjithashtu gati i dha epërsinë United me një përpjekje të mirë me kokë. Hobbled jashtë në mes të gjysmës së dytë pas një performance të zellshme, në mos spektakolare.

Anthony Martial (CF) – 5/10 – Thjesht shikon nga ritmi për momentin. Francezi ishte padyshim i dëshpëruar për të përfshirë veten në lojë, por prekja e tij nuk ishte fare aty dhe ai kaloi një natë tjetër zhgënjyese. Sillni përsëri Anthony Martial të vjetra.

Mason Greenwood (LW) – 6/10 – Gjithmonë duket vdekjeprurëse duke goditur majtas ose djathtas dhe nuk ishte me fat që nuk hapi rezultatin në pjesën e dytë. Të durosh diçka nga një sezon shterpë, duke pasur parasysh formën e tij në fund të fushatës së fundit, por shkalla e tij e punës nuk mund të goditet.

Axel Tuanzebe (CB) – 6/10

Marcus Rashford (LW) – 7/10

Brandon Williams (LB) – 5/10

Amad Diallo (RW) – 6/10

Shola Shoretire (AM) – 6/10

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu