Përfundimi i hershëm i Richarlison i bëri nëntë ndeshje në Premier League pa një fitore për Southampton të hënën në mbrëmje, ndërsa Everton grumbulloi mjerimin në ekipin e Ralph Hasenhuttl dhe përfundoi një vrapim në shtëpi të shterpë.

Mikpritësit patën epërsinë brenda dhjetë minutash kur braziliani vazhdoi formën e tij mbresëlënëse të fundit. Ai vrapoi në pasimin e zgjuar të Gylfi Sigurdsson, para se të merrte topin për të shënuar Fraser Forster.

Richarlison ishte në lojën e tij herët dhe mendonte se duhej të kishte dyfishuar epërsinë e ekipit të tij kur një goditje e lirë e Sigurdsson i doli në rrugën e tij, por ai nuk arriti të merrte topin për ta drejtuar atë drejt portës.

Sa më pak të thuhet për pjesën e dytë aq më mirë Everton në mënyrë efikase i pa gjërat, por për të gjithë Southamptonmungesa e intensitetit, ato duhet të ishin barazuar vonë. Moussa Djenepo anuloi një shans, para se Jan Vestergaard të mohohej nga një ndërprerje e shkëlqyer nga Jordan Pickford nga një distancë e afërt.

Ishte larg një klasike me vetëm një goditje në copë, por këtu janë vlerësimet e lojtarëve tuaj.

Michael Keane
Keane mendoi se do të shënonte | Clive Brunskill / Getty Images

Jordan Pickford (GK) – 6/10 – Mund të kishte luajtur me dorezat e tij për 87 minuta. Ndalim i shkëlqyeshëm për të mohuar Vestergaard edhe pse dhe i rregullt në shpërndarjen e tij në të gjithë.

Mason Holgate (RB) – 6/10 – E dha topin shumë por u mbrojt mjaft mirë. U përpoq të shkonte përpara pavarësisht nga shqetësimi i dukshëm sa herë që dilte jashtë të tretës së tij mbrojtëse.

Michael Keane (CB) – 7/10 – Performanca e betejës në pjesën e pasme. Kishte topin në pjesën e pasme të rrjetës në pjesën e parë, por argëtimi i tij u prish nga një offside i ngushtë.

Ben Godfrey (CB) – 6/10 – Pretty shumë shëtitur atë. Ritmi i tij lejoi që Everton të luante me një vijë të lartë dhe të mbante larg Southampton.

Lucas Digne (LB) – 7/10 – Jo në të mirën e tij krijuese, por e shfrytëzoi mjaft hapësirën para tij dhe mbajti kundërshtarin e krahut Djenepo.

Stuart Armstrong, Andre Gomes
Andre Gomes sfidon Stuart Armstrong | Clive Brunskill / Getty Images

Allan (CDM) – 7/10 – I thyen gjërat mirë midis vijave dhe e lëviznin topin në mënyrë efikase.

Aboulaye Doucoure (CM) – 6/10 – Luftonte mirë në dhomën e motorit. Mbajti gjërat e thjeshta, por vështirë se e gabon një këmbë.

Andre Gomes (CM) – 7/10 – I jashtëzakonshëm në pasimin e tij me distancë të gjatë, siguroi një gjerësi në një formë të ngushtë dhe vendosi një zhvendosje të admirueshme nga topi.

Gylfi Sigurdsson (AM) – 8/10 – Kush ka nevojë për James Rodriguez gjithsesi? Top i bukur për hapësin dhe dukej një kërcënim real në pozicionin e tij natyror.

Richarlison
Tre gola në tre ndeshje për Richarlison | Pishinë / Getty Images

Richarlison (CF) – 7/10 – Përfundim i ftohtë për hapësinën, duke marrë topin përtej Forster dhe duke e futur atë brenda nga një kënd i ngushtë. I zbehur në pjesën e dytë, por nuk mund të ketë shumë ankesa për performancën e tij.

Dominic Calvert-Lewin (CF) – 6/10 – Një demon në ajër edhe nëse nuk bëri shumë me topin në këmbë këtë herë jashtë. I bëri vetes një shqetësim.

Alex Iwobi (Gomes, 87) – N / A

Dominic Calvert-Lewin, Mohammed Salisu
Salisu luftoi me Calvert-Lewin gjatë gjithë | Clive Brunskill / Getty Images

Fraser Forster (GK) – 6/10 – Përmbledh se sa e keqe ishte loja që portieri humbës po merrte më pak prekje të topit.

Jan Bednarek (RB) – 6/10 – Dukej i vështirë në mbrojtësin e djathtë, por bëri një punë të mirë në rrethana me disa bllokime dhe ndërhyrje të rëndësishme.

Mohammed Salisu (CB) – 4/10 – Do të ketë makthe në lidhje me sfidat e panumërta që ai humbi ndaj Calvert-Lewin. I lidhur për Nathan Tella në orë.

Jan Vestergaard (CB) – 5/10 – Qese e perzier. Bëri disa blloqe të rëndësishëm, por i bëri të gjitha gabimet për hapësinën dhe u përpoqën të organizonin një linjë mbrojtëse ropey.

Ryan Bertrand (LB) – 5/10 – Ju do të mendonit se ai do të kishte bërë më shumë formën e ngushtë të mesfushës së Everton, por ai u mundua të ngrihej dhe zbriti në krahun e majtë. Shenjat e pasimit në mbrojtje.

Stuart Armstrong
Armstrong ishte një bletë e zënë | Gareth Copley / Getty Images

Moussa Djenepo (RM) – 6/10 – Tregoi mjaftueshëm për topin, por u zhduk nga loja kur u transferua në krahun e djathtë në pjesën e dytë – një pasojë e skuadrës së hollë të letrës së Hasenhuttl. Zjarri shansi më i mirë i lojës mbi bar.

Stuart Armstrong (CM) – 7/10 – Nuk mund të hipte në top aq shumë sa normalisht bën nga larg, por dukej se i pëlqente nxitimi i dhomës së motorit. Disa herë drejtojini Shenjtorët, vunë veten dhe mbuluan shumë tokë.

James Ward-Prowse (CM) – 6/10 – Ditë e qetë në zyrë sipas standardeve të tij – ndoshta për shkak të mungesës së goditjeve të lira.

Nathan Redmond (LM) – 4/10 – ‘I pashpresë’ mund të jetë i ashpër … le të themi që kalimi i tij dhe vendimmarrja ishin ‘me të vërtetë të dobët’ në vend.

Danny Ings
E vetmja mënyrë që Ings ishte duke goditur pjesën e prapme të rrjetës | Clive Brunskill / Getty Images

Danny Ings (CF) – 5/10 – Ishte i vetmi lojtar që bënte presion deri sa ishte shumë vonë në lojë nga perspektiva e Southampton. Harta e tij e prekjes në pjesën e dytë bëri një lojë shumë të lehtë për të lidhur pikat.

Che Adams (CF) – 4/10 – Nëse do të thosha se nuk e kuptoja se ai ishte ndezur deri sa u zëvendësua, unë do të ekzagjeroja. Por jo me shumë.

Nathan Tella (Salisu, 63) – 6/10

Dan N’Lundulu (Adams, 77) – 5/10

Caleb Watts (Redmond, 88) – N / A

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu