Një goditje e bujshme ajrore e Sebastien Haller e fituar West Ham një barazim të vështirë 1-1 me Crystal Palace në stadiumin e Londrës.

Ekipi vendas ishte i lodhur dhe letargjik në 45 minutat e para dhe megjithëse Palace dështoi të provonte gjerësisht Lukasz Fabianski, ata morën epërsinë në gjysmën e parë falë goditjes me kokë të fuqishme të Christian Benteke.

Belgu u zhvendos pa Issa Diop për të takuar kryqëzimin e saktë të Joel Ward nga e djathta, por ai do të kalonte nga heroi në zuzar në pjesën e dytë, ndërsa pa të kuqe për dy kartona të verdhë. Para kësaj sidoqoftë, Haller doli në qendër të skuadrës – duke shkatërruar në mënyrë akrobaci shtëpinë e Vladimir Coufal, i cili kaloi tej mase kalimin e një Vicente Guaita të pafuqishme.

Por mjaft nga e gjithë kjo, eh, le të vlerësojmë disa lojtarë.

Wilfried Zaha, Vladimir Coufal
Coufal ishte madhështor edhe një herë | Justin Setterfield / Getty Images

Lukasz Fabianski (GK) – 6/10 – Nuk mund të bëja shumë për të parandaluar goditjen me kokë të Benteke nga një distancë e afërt dhe kishte shumë pak për të bërë.

Vladimir Coufal (RB) – 8/10 – Një nënshkrim vërtet i bujshëm që vazhdon të bëhet gjithnjë e më i mirë. Punon aq fort sa çdokush, u lidh mirë me Bowen të gjallë dhe vendosi topin në një pjatë për barazimin brilant të Haller.

Issa Diop (CB) – 5/10 – Kthehu në krah për Fabian Balbuena, por shikoi jashtë ritmit. E lejoi Benteke ta kapërcente për kokë, duke i dhënë atij shumë hapësirë ​​për të kaluar Fabianski.

Angelo Ogbonna (CB) – 6/10 – Jo nata e tij më e mirë në mbrojtje, ndoshta sepse ai nuk kishte partnerin e tij të zakonshëm mbrojtës përkrah tij.

Aaron Cresswell (LB) – 5/10 – Duket se e ktheu kyçin e këmbës në mes të gjysmës së parë dhe nuk siguroi aq shumë kërcënim sa të bënte zakonisht.

Declan Rajs, Eberechi Eze
Rajs ndihmoi për të mbajtur kapak kreativitetin e Eze | Pishinë / Getty Images

Declan Rice (CM) – 6/10 – A ishte mirë në zemër të mesfushës dhe ishte plot vrapimin e tij të zakonshëm. Përmirësuar pas pushimit si West Ham filluan të marrin më shumë një vend në lojë.

Tomas Soucek (CM) – 5/10 – Dukej pak me gaz në mesfushë, dhe kjo nuk është për t’u habitur duke qenë se ai mezi ka pushuar që kur u bashkua me West Ham.

Tha Benrahma (AM)
– 6/10 – Fluturoi rreth Haller në pjesën e parë dhe u shty në të majtë pas tërheqjes së Fornals. Mund ta shoh se ai ka çanta aftësie, por nuk e kapi lojën nga qafa e qafës. Nënshtruar.

FBL-ENG-PR-WEST HAM-Pallati kristal
Pesha e botës mund të jetë jashtë supeve të Haller | ADAM DAVY / Getty Images

Jarrod Bowen (RW) – 7/10 – Po bëhet shpejt shitja më e rrezikshme e West Hamit dhe po kalon me Coufal me të vërtetë një gjë e mirë. Hiqet për këmbë të freskëta vonë.

Sebastien Haller (ST) – 8/10 – Ndoshta meriton 11/10 për të shënuar absolutisht e pabesueshme goditje nga lart. Një moment krejtësisht i shkëlqyeshëm i aftësive individuale që mund të shpëtojë karrierën e tij në West Ham.

Pablo Fornals (LW) – 5/10 – Përpiqeshin të kishin ndonjë lloj ndikimi në 45 minutat e para dhe ishin të çuditshëm kur hostet kërkuan të ktheheshin në lojë.

Manuel Lanzini, Eberechi Eze
Lanzini zëvendësoi Fornals në pushim | Justin Setterfield / Getty Images

Manuel Lanzini (AM) – 6/10 – Sjellë në fillim të pjesës së dytë për të bërë gjërat të ndodhin, dhe ndihmoi që të shtyhen Hammers më tej në fushë. Ndoshta pak e ka ngatërruar që Haller ka vjedhur bubullimën e tij të golit botëror.

Andriy Yarmolenko (RW) – N / A

Robert Snodgrass (LW) – N / A

Jarrod Bowen, Cheikhou Kouyate
Kouyate është përshtatur plotësisht për të luajtur në katër prapa | Justin Setterfield / Getty Images

Vicente Guaita (GK) – 6/10 – Mbeti duke u kapur në ajër të hollë nga përfundimi i kushtueshëm i Haller, por u rrëzua me lehtësi për të shpëtuar nga Bowen në periudhën e parë.

Joel Ward (RB) – 7/10 – Përfitoi nga një hapje e ngadaltë e lojës nga West Ham, duke ndihmuar Pallati kap kontrollin poshtë djathtas në hapjen 45. I zbehur pas pushimit.

Cheikhou Kouyate (CB) – 6/10 – E mbajti Haller nën mbështjellje për pjesën më të madhe – përveç kur ai grisi një rrjetë të re.

Scott Dann (CB) – 6/10 – Kishte gjërat nën kontroll për pjesën më të madhe të lojës, por dukeshin paksa të nervozuar pasi pritësit rritën presionin pas dërgimit të Benteke. Rezervuar

Patrick van Aanholt (LB) – 6/10 – Jo shumë gëzim për Hollandezin gjatë natës, por a ka rëndësi kjo me të vërtetë kur më parë keni përplasur Katie Hopkins në Twitter? Me siguri jo.

Eberechi Eze, Manuel Lanzini
Eze ishte i zgjuar në zotërim dhe një rrjet i vërtetë | Justin Setterfield / Getty Images

Andros Townsend (RM) – 7/10 – I gjallë në pjesën e parë pasi Palace doli më shpejt nga blloku. Saw më pak të topit në pjesën e dytë, por ka punuar shumë si për të.

James McArthur (CM) – 6/10 – Rrallë jep topin larg, duke vepruar si modeli i qëndrueshmërisë në mes të parkut. I nënvlerësuar.

Luka Milivojevic (CM) – 6/10 – Ashtu si McArthur, rrallë vë një gabim dhe përputhet në mënyrë të barabartë me Soucek dhe Rice. Sidoqoftë, nuk ka një avantazh të vërtetë.

Eberechi Eze (LM)) – 7/10 – Një shkëndijë e vërtetë e ndritshme që po përmirësohet vetëm në këtë nivel. Fatkeqësi për t’u tërhequr kur Benteke pa të kuqe, por duhet.

Christian Benteke
Titulli i shkëlqyeshëm i Benteke theu bllokimin për Palace | Pishinë / Getty Images

Wilfried Zaha (ST) – 6/10 – Shpesh shikohej për frymëzim, por ishte relativisht i qetë gjatë gjithë kohës. Ndjeva shumë e vështirë për të marrë një numër vendimesh të gjyqtarit, sipas.

Christian Benteke (ST) – 6/10 – Një performancë e markës tregtare Christian Benteke që përbëhej nga një goditje e shkëlqyeshme me kokë, një shans i lavdishëm i rrëzuar dhe dy kartona të verdhë.

Jordan Ayew – 6/10 – Thirret të drejtojë linjën pas shkarkimit të Benteke. Nuk kisha shumë kohë për tu përfshirë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu