Kishte një ndjenjë dërrmuese të déjà vu në Tottenham Hotspur Stadium të Mërkurën në mbrëmje ndërsa Fulham u kthye nga një gol për të kapur një barazim të fituar mirë me Spurs.

Gjysma e parë pa Tottenham dominojnë zotërimin dhe krijojnë një numër të madh të mundësive – duke tërhequr dy mbrojtje fantastike nga portieri i Fulham, Alphonse Areola. U desh një kryq i shkëlqyeshëm lëkundës nga mbrojtësi i plotë Segio Reguilon i cili u takua nga Harry Kane për të dalë në bllok.

Sidoqoftë, ishte Fulham që filloi pjesën e dytë më të ndritshme të dy ekipeve, me Ruben Loftus-Cheek, në veçanti, duke shkaktuar probleme për vijën e prapme të Tottenham.

Fulham solli frontmen Ademola Lookman me pak më shumë se 20 minuta të mbetura dhe ndikimi i tij ishte pothuajse i menjëhershëm. Anësori i ndërlikuar mundi Davinson Sanchez në vijë përpara se të varej një kryq të bezdisshëm të cilin Ivan Cavaleiro e dërgoi me vullnet të mirë në shtëpi.

Këtu janë vlerësimet e lojtarëve tuaj nga Tottenham Hotspur Stadium …

Tottenham Hotspur v Fulham - Premier League
Tottenham Hotspur v Fulham – Premier League | Pishinë / Getty Images

Hugo Lloris (GK) – 7/10 – I shqetësuar për pjesë të mëdha të lojës, asgjë që ai nuk mund të kishte bërë në lidhje me golin dhe mohoi Loftus-Cheek vonë

Serge Aurier (RB) – 6/10 – I lirshëm në zotërim disa herë, por vendosi dy kryqe të ligj për Son dhe Kane. Potencialisht i zënë nga pozicioni për barazimin e Fulham.

Davinson Sánchez (CB) – 5/10 – Bëri një bllok jetësor por u mund shumë lehtë nga Lookman për barazimin e Fulham.

Eric Dier (CB) – 6/10 – Lexoni mirë ndeshjen dhe krijoni disa goditje me kokë të rëndësishme, shpërndarja e tij nga mbrapa ishte e çoroditur disa herë dhe ai e humbi Cavaleiro kur kishte rëndësi.

Sergio Reguilón (LB) – 8/10 – Kishte një shans në fillim të lojës të cilin ai duhet ta kishte kthyer, por dha një krosim të pabesueshëm për golin e Kane. Shkaktoi probleme të Fulhamit sa herë që shpërthente përpara (që shpesh ishte).

Tottenham Hotspur v Fulham - Premier League
Tottenham Hotspur v Fulham – Premier League | Shaun Botterill / Getty Images

Harry Winks (CM) – 6/10 – Mbajti topin mirë duke goditur, por nuk pati efektin në lojë që ai do të donte.

Emile Højbjerg (CM) – 6/10 – Bëri atë që ai bën më mirë dhe pastroi pas të tjerëve, dhe gjithashtu siguroi një para-asistim të mrekullueshëm për golin e Kane. Sidoqoftë, ai humbi një shans të madh për të fituar ndeshjen.

Tanguy Ndombele (CM) – 8/10 – Drejtoni shfaqjen deri në gjysmë kohe. Kur Spurs ra më thellë, ai luftoi për të hyrë në top dhe për të bërë ndonjë ndikim të vërtetë.

Harry Kane
Një tjetër lojë, një tjetër gol për Harry Kane | Shaun Botterill / Getty Images

Moussa Sissoko (RW) – 6/10 – Vrapimi i shkëlqyeshëm nga Sissoko nxori Spurs nga vrima në disa raste, por mbetet pyetja nëse ai është njeriu i duhur në lojëra si kjo.

Son Heung-min (LW) – 5/10 – E ashper? Ndoshta. Por Biri duhet të marrë shanse kur i shkojnë në rrugën e tij. Ta themi thjesht, ai ishte shpërdorues të Mërkurën në mbrëmje.

Harry Kane (ST) – 7/10 – Prodhoi disa prekje të shkëlqyera në të gjithë fushën dhe një gol i shkëlqyeshëm me kokë. Ai duhej ta kishte arritur dy pak kohë më vonë, por ne mund ta falim për këtë për shkak të të gjitha oborreve të vështira që ai futi gjatë natës.

Erik Lamela – 6/10 – Shumë energji – dhe mjete rrëshqitëse – por loja ishte bërë e dobët në kohën kur ai u prezantua.

Carlos Vinicius – 5/10 – Përsëri, shumë energji, por Spurs kishte humbur ritmin e tyre në kohën kur ai u prezantua.

Një tjetër shfaqje solide nga Andersen
Një tjetër shfaqje solide nga Andersen | Shaun Botterill / Getty Images

Alphonse Areola (GK) – 8/10 – E mbajti Fulham në lojë me disa pritje të shkëlqyera gjatë natës.

Ola Aina (CB) – 6/10 – Dukej rehat gjatë gjithë kohës.

Joachim Andersen (CB) – 6/10 – Dukej rehat në zotërim dhe menaxhoi kërcënimin e Kane dhe Son në pjesën e dytë.

Tosin Adarabioyo (CB) – 6/10 – Jepet posedimi me lehtësi në pjesën e parë që gati sa nuk i kushtoi Fulham, por u rrit në lojë në pjesën e dytë.

Pierre-Emile Hojbjerg, Andre-Frank Zambo
Anguissa bëri përshtypje edhe një herë | Pishinë / Getty Images

Tete (RWB) – 6/10 – Vendos një krosim të mirë për Loftus-Cheek në një moment, por humbi Reguilon për hapjen e Spurs.

Harrison Reed (CM) – 6/10 – I rregullt në zotërim, prishi lojën mirë dhe bëri gabime të zgjuara kur duhej.

André-Frank Zambo Anguissa – 7/10 – Mori një rezervim në pjesën e parë, por ishte i fortë gjatë gjithë kohës.

Antonee Robinson (LWB) – 7/10 – Energji e shkëlqyeshme gjatë gjithë ndeshjes dhe vrapimet e tij plaçkitëse e mbajtën të zënë Aurier.

Harry Kane, Ruben Loftus-Cheek
Loftus-Cheek filloi në krye | Pishinë / Getty Images

Bobby Decordova-Reid (RW) – 6/10 – Kishte një lojë të qetë sipas standardeve të tij.

Ruben Loftus-Cheek (ST) – 8/10 – Fulham dukej si një kërcënim kur ishte në zotërim. Mesfushori i madh (sulmues i kthyeshëm) dukej i sigurt në top dhe shkaktoi probleme të Spurs gjatë gjithë natës; ai mund të bëjë një pushim të vonë për ekipin e Anglisë?

Ivan Cavaleiro (LW) – 8/10 – Mbajti lojën tepër mirë pavarësisht shërbimit të kufizuar dhe e shfrytëzoi rastin me një goditje të shkëlqyer me kokë kur më në fund erdhi.

Ademola Lookman – 7/10 – Erdhi dhe bëri një ndikim të menjëhershëm, duke mposhtur Sanchez në linjë dhe duke vendosur një krosim të bukur për golin e barazimit.

Josh Onomah – N / A – Ishte vetëm në fushë për tre minuta.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu