Chelsea u kthye në rrugët fituese në Premier League pasi u desh të luante një performancë elastike të West Ham për të regjistruar një fitore që i zhvendosi ata në pesë më të mirët.

Dyshja e vonë e Tammy Abraham e vuri ndeshjen jashtë arritjes pasi Irons kërcënuan të thonin një pikë nga rivalët e tyre në Londër.

Chelsea kishte udhëhequr nga minuta e dhjetë kur Thiago Silva u ngrit me kokë në këndin e Mason Mount, por Blutë dukeshin të zhgënjyer disa herë pas kësaj dhe luftuan për të trajtuar Jarrod Bowen të gjallë në banak.

Sidoqoftë, ata mbrojtën fort dhe morën frymë lehtësimi kur përpjekja e zhdrejtë e Timo Werner ra në rrugën e Abrahamit për të dyfishuar epërsinë.

Sulmuesi tundi me kokë në një të tretën e çrregullt për të siguruar një fitore të rëndësishme për ekipin e tij.

Le të futemi në disa vlerësime të lojtarëve!

Thiago Silva, Mason Mount, Tammy Abraham
Silva feston hapësen e tij | Catherine Ivill / Getty Images

Edouard Mendy (GK) – 6/10 – Rrallë vë një këmbë gabim dhe ktheu një ekran tjetër të qëndrueshëm këtu – i dhënë pa bërë një ruajtje të shënimit.

Cesar Azpilicueta (RB) – 6/10 – Bëri një punë të mirë në mbajtjen në heshtje të Pablo Fornals edhe nëse West Ham përqendroi sulmet e tyre në krahun e kundërt për pjesën më të madhe.

Kurt Zouma (CB) – 6/10 – Dukej absolutisht mirë dhe i mirë për betejën fizike me Sebastian Haller.

Thiago Silva (CB) – 7/10 – Një central elektrik absolut në të dy kutitë. E la Lukasz Fabianski pa asnjë shans për golin e parë që meritonte performanca e tij komanduese.

Ben Chilwell (LB) – 3/10 – Dy prekje të topit para se të largohej nga fusha me lëndim pas dhjetë minutash.

Kante dhe Jorginho garojnë me Pablo Fornals
Kante dhe Jorginho garojnë me Pablo Fornals | Clive Rose / Getty Images

N’Golo Kante (CM) – 6/10 – I zënë nga pozicioni një ose dy herë, gjë që ishte e çuditshme, por gjallëria e tij e mbajti zemrën e Chelsea-it duke rrahur si kurrë më parë.

Jorginho (CM) – 6/10 – Një nga lojërat e tij më të qeta, por i rregullt në zotërim dhe e bëri punën e tij me bujë minimale.

Mason Mount (AM) – 7/10 – Asistimi i gjashtë i sezonit për fillestarin e Silva nënvizoi rëndësinë e tij të nënvlerësuar për Chelsea këto ditë. Në zemër të pothuajse gjithçkaje.

Abraham feston dyfishimin e epërsisë së Chelsea
Abraham feston dyfishimin e epërsisë së Chelsea | Trëndafili CLIVE / Getty Images

Christian Pulisic (RW) – 6/10 – Mungesa e mprehtësisë siç do të prisnit pas fillimit të tij me belbëzim të sezonit, por cilësia e tij shkëlqeu në disa raste – veçanërisht në kundërsulm. E sjellë për Havertz ndërsa ai vazhdon rrugën e tij për në palestër.

Tammy Abraham (ST) – 7/10 – Mund të ketë shkuar aq larg sa ta quajë anonim derisa të kthejë golin e parë por besimi u bën gjëra qesharake sulmuesve. Erdhi i gjallë për dhjetëshen e fundit dhe e mori ekipin e tij në linjë në një lojë që përndryshe mund të kishin hedhur pikë.

Timo Werner (LW) – 5/10 – Pse po përdoret si anësor i majtë? Përmbysi një shans të madh për të dyfishuar epërsinë në pjesën e parë dhe në përgjithësi i mungonte besimi, padyshim i prishur nga një rol i panjohur që nuk luan në pikat e tij të forta.

Emerson – 6/10

Mateo Kovacic – 6/10

FBL-ENG-PR-CHELSEA-WEST HAM
Cresswell marshoi krahun e majtë | Trëndafili CLIVE / Getty Images

Lukasz Fabianski (GK) – 7/10 – Një ose dy momente nervoze, por e mbanin të qetë nën presion të madh ndonjëherë. Shpërndarja e mbajti anën e tij duke goditur dhe ai bëri një ndalesë kryesore për të mohuar Werner.

Vladimir Coufal (RB) – 6/10 – Mbani një krah të majtë imponues të qetë dhe vazhdon të ushtrojë një ndikim të qetë mbi anën West Ham.

Fabian Balbuena (CB) – 5/10 – I përgjegjshëm për golin e tretë pasi humbi plotësisht gjurmët e Tammy Abraham në shtyllën e pasme.

Angelo Ogbonna (CB) – 6/10 – Askund nuk mund të shihet goli i Silva kur ai ishte në pozicionin më të mirë për të siguruar një sfidë. Përndryshe gjobë, megjithëse nuk mund t’i shtohej rekordit të tij të shënuar së fundmi pjellor.

Aaron Cresswell (LB) – 5/10 – 10 minutat e fundit e lëshoni poshtë pas një loje ndryshe të qëndrueshme. Kapur duke parë topin për golin e dytë që shkatërroi shanset e skuadrës së tij.

Chris Kavanagh, Declan Rice
Declan Rice merr një bisedë me | Catherine Ivill / Getty Images

Rajs Declan (CM) – 6/10 – Duhej të kontrollonte dy herë numrin e fanellës kur ai rrumbullakosi Edouard Mendy për të shënuar herët. Normaliteti u rikthye kur u përjashtua për offside. Performanca tipike e luftimeve, por jo aq ambicioze në top sa ndonjëherë i duhet skuadrës së tij.

Tomas Soucek (CM) – 6/10 – Nuk mund të imponohet mjaft në lojë, por nuk mund ta fajësoni përpjekjen e tij ndërsa akuzon nga një kuti në tjetrën si një njeri i pushtuar.

Mark Noble (CM) – 6/10 – Ndihmoi për të mbajtur gjërat të shtrënguara për magji të gjata në një lojë ku rezultati ishte i ashpër nga ana e tij. .

Jarrod Bowen, Mason Mount
Bowen ishte kërcënimi më i fuqishëm i West Hamit | Clive Rose / Getty Images

Jarrod Bowen (RW) – 7/10 – Edhe një herë kërcënimi më i gjallë sulmues i West Ham ndërsa ai përfitoi plotësisht nga prezantimi i Emerson. Terrorizoi kombëtaren italiane dhe shihej vazhdimisht duke u përpjekur të çonte anën e tij përpara.

Sebastian Haller (ST) – 5/10 – Ndonjëherë duket sikur nuk mund të shqetësohet. Topi i ngjitej disa herë në pjesën e parë, por ai u shua në anonimitet ndërsa loja po zhvillohej dhe Chelsea ktheu vidhën. .

Pablo Fornals (LW) – 5/10 – Mungesa e ritmit dhe dinamizmit për të ndikuar në lojë nga e gjerë dhe u përjashtua me 25 për të mbetur.

Tha Benrahma – 6/10

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu